Roblox, online konserler için Sony Music Entertainment ile iş birliğine gitti

Mart ayında 41,9 milyar dolar değerleme ile halka açılan Roblox, Sony Music Entertainment ile önemli bir iş birliğine gittiğini duyurdu.
Roblox, online konserler için  Sony Music Entertainment ile iş birliğine gitti

Günümüzün en önemli online oyunları arasında yer alan Roblox ile ilgili gelişmeleri geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktarmıştık. Mart ayında 41,9 milyar dolar değerleme ile halka açılan Roblox, Sony Music Entertainment ile önemli bir iş birliğine gittiğini duyurdu.

Öncelikle Roblox ve Sony Music Entertainment arasında halihazırda bir iş birliği bulunduğunu belirtelim. Edindiğimiz bilgilere göre yapılan yeni anlaşma söz konusu iş birliğini daha da genişletecek. Online bir oyun olmasına rağmen platformu içinde online canlı konserler verilmesine olanak sağlayan Roblox, bu anlaşma ile birlikte müzik odağında yeniliklerle karşımıza daha fazla çıkacak.

Hatırlatmak gerekirse Roblox ve Sony Music Entertainment anlaşması kapsamında geçtiğimiz yılın Kasım ayında Roblox platformunda Lil Nas X konseri gerçekleşmişti. Bu konseri online olarak 33 milyon kişinin izlediğini de ekleyelim.

Yapılan açıklamalara göre söz konusu anlaşma ile birlikte Roblox ve Sony Music Entertainment, Roblox topluluğu için daha iyi müzik deneyimi sunmak adına birlikte çalışacaklar. Anlaşma ile birlikte Sony Music Entertainment sanatçılarının Roblox aracılığıyla yeni kitlelere ulaşması da hedefleniyor.

Kısacası ilerleyen dönemlerde Sony Music Entertainment sanatçılarının Roblox içinde online konserler verdiğini görmek sürpriz olmayacaktır. Roblox'un diğer müzik şirketleri ile görüşmelerine devam ettiğini de belirtelim. Roblox'un online konserleri sadece Sony Music Entertainment sanatçıları ile sınırlı kalmayabilir.

Roblox'un pandemi ile birlikte en hızlı büyüyen mobil oyunlar arasında yer aldığını da hatırlatalım. Geçtiğimiz Mayıs ayında paylaşılan verilere göre Roblox'un 43 milyon günlük aktif kullanıcısı bulunuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.