Instagram, fotoğraf paylaşma uygulaması imajından sıyrılarak eğlence ve videoya yönelmek istiyor

Instagram başkanı Adam Mosseri: "TikTok ve YouTube gibi rakiplerin başarısını gördükten sonra eğlence ve videoya yönelmek istiyoruz."
Instagram, fotoğraf paylaşma uygulaması imajından sıyrılarak eğlence ve videoya yönelmek istiyor

Instagram başkanı Adam Mosseri, Instagram'ın artık bir fotoğraf paylaşım uygulaması olmadığını açıkladı. Mosseri'nin sosyal medya hesaplarında yayınlandığı videoda, şirketin TikTok ve YouTube gibi rakiplerinin başarısını gördükten sonra eğlence ve videoya yönelmek istediği bilgisi yer aldı. Instagram, bu misyonuyla videoyu nasıl daha geniş bir şekilde kullanabileceklerini ve kullanıcıya sunabileceğini deneyecek; tam ekran, sürükleyici, eğlenceli, mobil öncelikli videolar odak noktası olacak.

Mosseri, Instagram’ın kullanıcılara yayınlarında tam ekran videolar göstermeyi planladığını söylüyor. Buna, halihazırda takip etmedikleri hesaplardan gelenler ve kullanıcılara önerilen videolar da dahil olacak. Kullanıcılar, önümüzdeki aylarda Instagram’ın bu değişikliklerle ilgili denemelerini görmeye başlayacaklarını söyledi.

Aslında bu Instagram için oldukça büyük bir değişim. Çünkü bu zamana kadar hep kendi takip ettiklerimizden gelen paylaşımları ana sayfamızda görmeye alıştık. İçerik sunumundaki bu değişiklik, Instagram’ın TikTok'un direkt rakibi olmasına neden olacak. Tabii ki bu noktada Instagram'ın Ağustos 2020′de Reels’ı piyasaya sürerek TikTok ile rekabeti bir öncelik haline getirdiğini de belirtelim. 

Mosseri, insanların eğlenmek için Instagram’a geldiğini ve bu alanda sıkı bir rekabet olduğunu söylüyor. Yapacak daha çok şey olduğunu belirten Adam Mosseri, bu değişimi benimsemek zorunda olduklarını dile getiriyor. 

Sonuç olarak, kullanıcılara takip etmedikleri konular için öneriler göstermek ve tam ekran bir deneyim sunarak videoyu daha sürükleyici hale getirmek de dahil olmak üzere Instagram'ın yakında birçok yenilikle karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Bu değişiklikler sonucunda Instagram'ın neye benzeyeceğini ise hep birlikte göreceğiz. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.