Hepsiburada, bu akşam halka arz ediliyor

Bu akşam, NASDAQ borsasının açılış saatinde halka arzı gerçekleşecek Hepsiburada'nın canlı yayınını dileyen herkes izleyebilecek.
Hepsiburada, bu akşam halka arz ediliyor

Hepsiburada'nın ABD'de halka arz için SEC'e başvurduğunu ve konuyla ilgili detayları geçtiğimiz mayıs ayında sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz hafta ise Hepsiburada, 56,740,000 adet B Grubu hisse senedini halka arz etmek için Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) F-1 Formu aracılığıyla kayıt beyannamesini sundu. Bu adımla birlikte Hepsiburada, NASDAQ Borsası’na kote olacak hisseleri temsil eden B Sınıfı hisselerinin halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlatmıştı.

Yine geçtiğimiz hafta, NASDAQ borsasında HEPS kısaltması ile işlem görmek üzere başvurduğunu duyuran Hepsiburada’nın ilk halka arz fiyatının hisse başına 11 dolar ile 13 dolar arasında olmasının beklendiği; eğer ortalama 12 dolardan halka arz olursa yaklaşık 783 milyon dolarlık bir halka arzın gerçekleşmiş olacağı bilgisini sizlerle paylaşmıştık.

Bu akşam, NASDAQ borsasının açılış saatinde halka arzı gerçekleşecek Hepsiburada'nın canlı yayınını ise bu adresten izleyebilmek mümkün olacak. Halka arzın ardından Hepsiburada hisseleri NASDAQ borsasında listelenmeye başlayacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.