Unicorn siber güvenlik şirketi Illumio, 225 milyon dolar yatırım aldı

Veri merkezi ve bulut güvenliği şirketi Illumio, Thoma Bravo liderliğinde gerçekleşen F Serisi yatırım turunda 225 milyon dolar yatırım aldı.
Unicorn siber güvenlik şirketi Illumio, 225 milyon dolar yatırım aldı

Veri merkezi ve bulut güvenliği şirketi Illumio, Thoma Bravo liderliğinde gerçekleşen F Serisi yatırım turunda 225 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Franklin Templeton, Hamilton Lane ve Blue Owl Capital da katıldı. Şirketin değerlemesi, yeni yatırım sonrasında 2.75 milyar dolara ulaştı. F Serisi sonrasında şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı da 550 milyon doları geçti.

ABD merkezli Illumio, aldığı yeni yatırımı iki ana alanda, pazara giriş faaliyetleri ve ürün inovasyonunda harcamayı planlıyor. Şirketin CEO'su ve kurucu ortağı Andrew Rubin, yeni yatırımın Illumio'nun daha global pazarlardaki varlığını genişletme ve ortak kanalını oluşturma planlarına yardımcı olacağını söylüyor. 

2013 yılında kurulan Illumio, siber tehditlerin tüm ağlara yayılmadan ve tümünü çökertmeden önce gerçek zamanlı olarak tespit edilmesini, azaltılmasını ve kontrol altına alınmasını vaat eden güvenlik yaklaşımına sahip bir şirket. Rubin, Illumio'nun şimdiye kadarki en güçlü çeyreğini kapattığını ve henüz tamamlanan mali yılında şirket tarihindeki en yüksek müşteri sayısına ulaştıklarını söyledi.

Şirketin temel ürünleri ise, veri merkezinde ve ağ ucunda hibrit, çoklu bulut IT varlıklarını bölümlere ayırmak için bulutta yerel bir yöntem sağlayan Illumio Core ve Illumio Edge. 

Illumio, hızlı, basit, bulutta yerel Zero Trust Segmentation sağlıyor. Illumio Core ve Illumio Edge ise 100 ila 100 binden fazla iş yükü arasında herhangi bir ölçekte iş yüklerini güvence altına almayı kolaylaştırıyor. Illumio, dakikalar içinde akıllı görünürlük, basit bir politika oluşturma motoru ve otomatikleştirilmiş segmentasyon ve uygulama sunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.