Sneakers odaklı pazaryeri GOAT son yatırımla 3.7 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Sneaker odaklı pazaryeri GOAT, 195 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, bu yatırımla 1,8 milyar dolar olan değerlemesini iki kat artırdı. Değerleme rakamı 3,7 milyar dolara yükseldi.
Sneakers odaklı pazaryeri GOAT son yatırımla 3.7 milyar dolar değerlemeye ulaştı

GOAT, 195 milyon dolarlık yatırım alarak 1,8 milyar dolar olan değerlemesini iki katına çıkardı. Değerleme rakamı 3,7 milyar dolara yükseldi. Yatırım; Park West Asset Management, Franklin Templeton, Adage Capital Management, Ulysses Management ve T. Rowe Price Associates tarafından yapıldı. Los Angels merkezli girişim yeni finansal girişle toplam yatırım miktarını 500 milyon dolara çıkardı. 

Ticaret hacmi 2 milyar dolara çıktı

2015 yılında kurulan platform, özellikle gençler arasında popülerliği günden güne artan spor ayakkabı kültüründen besleniyor. Hem çevrimiçi satıcılar, hem de perakende mağazalarla çalışıyor. Bir taraftan ikinci el örneğin kısıtlı sayıda üretilen AirJordan ya da Dunk gibi ürünler de satılıyor. 30 milyon kullanıcısını 600 bin satıcıyı bir araya getiren girişim, Daishin Sugano tarafından kuruldu. 

Şirket, spor ayakkabı sektörünün dışına çıkmak istiyor olsa da geçen sene bu alanda yüzde 100 büyüme kaydetti. Bu rakamlarla sadece ayakkabı değil, diğer alanlardaki başarısını da ortaya koymuş oldu.

Ancak şirket, bu sene giyim ve aksesuarlara genişleyeceğini duyurmuştu. GOAT, Acne Studios, Maison Margiela, Off-White, Gucci, Saint Laurent  gibi markaları da dahil etmişti. Şu an giyimden aksesuara birçok kategoriye sahip olan GOAT, bu alanda ise yüzde 500'lük genişleme yaşadı. Ticaret hacmi 2 milyar dolara ulaştı. Bu, şirket için oldukça doğru bir adım oldu. Çünkü büyümenin sürdürülebilir olması için ürün kategorilerinin çeşitlendirilmesi gerekiyordu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.