Apple Watch için kamera aksesuarı üreten Wristcam, 25 milyon dolar yatırım aldı

Edindiğimiz bilgilere göre Wristcam, 25 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu 25 milyon dolarlık yatırımın Marker LLC liderliğinde gerçekleştiğini de ekleyelim.
Apple Watch için kamera aksesuarı üreten Wristcam, 25 milyon dolar yatırım aldı

Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch’ın tanıtılması ile birlikte aksesuar sektöründe yeni bir alan açılmış oldu. Pek çok firma ve girişim Apple Watch modelleri için koruma kılıflarından saat kayışlarına kadar aksesuarlar üretmeye başladılar. Bu girişimlerden biri olan Wristcam, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Edindiğimiz bilgilere göre Wristcam, 25 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu 25 milyon dolarlık yatırımın Marker LLC liderliğinde gerçekleştiğini de paylaşalım. Yeni yatırım ile birlikte şirketin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 100 milyon doları aştı. Wristcam tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yatırım şirketin üretimini hızlandırması, yeni pazarlara açılmasI ve Ar-Ge çalışmaları için kullanılacak.

Apple Watch için aksesuar üretecek diğer firmalardan daha farklı bir ürüne sahip olan Wristcam, ürettiği kayış sayesinde Apple Watch modellerine kamera eklenmesine olanak tanıyor. Üzerinde kamera modülü bulunan bir kayış sunan Wristcam, bu kayış sayesinde Apple Watch’ınız ile 4K çözünürlüğünde fotoğraflar ve 1080 piksel çözünürlüğünde videolar çekmenize olanak tanıyor.

300 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan Wristcam for Apple Watch modeli, üzerinde 2 adet kamera bulunduruyor. IP68 sertifikasına da sahip olan Wristcam, sahip olduğu pil sayesinde bir günlük kullanım sunuyor. Sadece 23 gramlık bir ağırlığa sahip olan Wristcam, Siri ile entegre bir şekilde de çalışabiliyor.

Son olarak Wristcam‘in 2012 yılında Adam Korbl, Ari Roisman, Jonathan Caras, Matt Frischer ve Roi Ginat tarafından San Francisco’da kurulduğunu da paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.