500 İstanbul, finans teknolojilerine odaklanan Arf'a yatırım yaptı

Yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan 500 Istanbul, Estonya merkezli Arf girişimine yatırım yaptığını duyurdu.
500 İstanbul, finans teknolojilerine odaklanan Arf'a yatırım yaptı

500 Istanbul'un 30 milyon euroluk ikinci girişim sermayesi yatırım fonunun resmi duyurusunun gerçekleştiğini geçtiğimiz Mart ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan 500 Istanbul, Estonya merkezli Arf girişimine tohum yatırım yaptığını duyurdu.

Söz konusu yatırım, 500 İstanbul'un ortaklarından Enis Hulli'nin Medium üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte duyuruldu. Şu an için yapılan yatırımın miktarı veya şirketi değerlemesi ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Crunchbase verilerine göre Arf'ın 1 Ocak 2020 tarihinde çekirdek öncesi yatırım turunda 1 milyon dolar yatırım aldığını da paylaşalım.

2019 yılında Ahmet Özcan, Ali Erhat Nalbant, Berhan Kongel ve Kazım Rıfat Özyılmaz tarafından Estonya'nın başkenti olan Tallin'de kurulan Arf, finansal teknolojilere odaklanıyor.

Kullanıcılarına blockchain teknolojisi teknolojisini kullanarak anlık ve sabit paralar ile sınır ötesi ödemeler yapma, varlık yönetimi ve para gönderen ülkedeki merkezi döviz sağlayıcı oranları yerine alıcı ülkedeki yerel orta piyasa döviz kurları ile ödeme yapma gibi avantajlar sunan Arf, özellikle sınır ötesi ödeme konusunda kullanıcılarına hizmet veriyor.

Kısacası Arf, blockchain teknolojisi ile hızlı ve ucuza para transferi yapmaya olanak sağlıyor. Arf, geliştirdiği “Layer 2” performans blockchain teknolojisi ile itibari paraları, blockchain altyapısı ve kripto borsaları birbirine, regülasyonlara uygun bir şekilde, bağlayarak çalışıyor.

Arf'ın Visa İnovasyon Programı'nın ikinci dönemine seçilen fintech girişimleri arasında yer aldığını da hatırlatalım. Arf'ın altyapısının işletmelere, e-cüzdanlara ve dijital bankalara anında sınır ötesi ödeme özellikleri sunmak için BaaS, KYC/AML sağlayıcıları ve teknoloji sağlayıcılarına bağlandığını da belirtelim. Söz konusu yatırım ile ilgili detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.