Testinium'dan yazılım geliştirme verimliliği ve kalitesini ölçümleyen ürün: Oobeya

Oobeya isimli yeni ürününü kullanıma sunan Testinium, Oobeya çözümü ile yazılım geliştirme verimliliği ve kalitesini ölçümlüyor.
Testinium'dan yazılım geliştirme verimliliği ve kalitesini ölçümleyen ürün: Oobeya

Test otomasyon yönetim çözümü Testinium’dan geçtiğimiz Ocak ayında sizlere bahsetmiştik. Oobeya, DevOps / SDLC araçlarının entegrasyonuyla birlikte yazılım kalitesini ve geliştirme verimliliğini artırmak için mühendislik sürecini görselleştiren ve bu süreçleri takip etmenize olanak tanıyan bir ürün olarak hizmet sunuyor.

Oobeya ile yazılım ekiplerinizin kullandığı araçlara bağlanarak kişi, takım, proje veya organizasyon bazında metrikleri dashboard’da görebilir ve bu bilgiler üzerinden hızlı bir şekilde aksiyon alabilirsiniz. Oobeya tarafından sunulan metrikler arasında technical debt, sorunlar, kodlama yapılan gün sayısı, verimlilik ve etki yer alıyor.

Oldukça hızlı bir şekilde kurulabilen Oobeya, uygulama marketinde GitHub, GitLab, TFS, SVN, Sonarqube, Cast, Fortify, Jira gibi bir çok araç ile entegrasyon da  sunuyor. Oobeya  ile araçlara API’leri üzerinden bağlanıp 10 dakika gibi bir sürede geçmişe yönelik bilgileri de raporlayabiliyorsunuz.

Oobeya’nın sunduğu özellikler arasında tüm metrikleri tek bir noktadan takip etme, puan kartları, ALM entegrasyonu, oyunlaştırma ve depo analitiği de yer alıyor.

Oobeya'nın oyunlaştırma özelliği ile takımlarınıza iyileştirme alanlarını oyunlaştırarak bir rekabet alanı da sağlayabiliyorsunuz. Testinium tarafından edindiğimiz bilgilere göre Oobeya’nın şu an için 40’a yakın şirket tarafından kullanıldığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.