NFT'ye dönüştürülen Doge "meme" 4 milyon dolara satıldı

NFT'ye dönüştürülerek yaklaşık 4 milyon dolara satılan Doge, NFT dünyasında şimdiye kadar en yüksek fiyata satılan "Meme" unvanını kazandı.
NFT'ye dönüştürülen Doge

“Doge” meme Cuma günü 4 milyon dolara NFT (Non-Fungible Token) olarak satıldı. “Doge”un NFT dünyasında şimdiye kadar en yüksek fiyata satılan meme olduğunu belirtelim. 

Atsuko Sato tarafından NFT pazar yeri Zora'da satışa sunulan “Doge” Cuma günü en yüksek teklifi veren @pleasrdao'ya satıldı. 1,696.9 Ethereum'a alınan meme, o saatlerde 4 milyon dolara denk gelmekteydi. 

Bu arada meme'i satışa çıkaran Atsuko Sato'nun meme'de yer alan Shiba Inu cinsi köpeğin sahibi olduğunu belirtelim. Bir sonraki yüksek fiyatlı NFT satışı Grumpy Cat'in sahibinden gelirse, hiç şaşırmayız. 

Ne de olsa Nyan Cat GIF'inin sahibi Chris Torres,  GIF'in NFT versiyonunu Şubat ayında yaklaşık 600 bin dolara satmayı başarmıştı. “Disaster Girl” olarak bilinen meme ise fotoğraftaki kız Zoe Roth tarafından Nisan ayında yaklaşık 500 bin dolara satıldı.

Günümüzde 21 yaşında bir üniversite öğrencisi olan Zoe Roth, bu satışı, meme'in kontrolünü ele geçirmek istediği için gerçekleştirdiğini açıkladı. Roth'a hak vermemek elde değil. 4 yaşındayken çekilen bir fotoğrafın, internette küresel çapta popüler olması, büyürken işleri pek de kolaylaştırmamıştır.

Görünen o ki; Roth, Sato ve Torres; memeler paylaşılırken, hak ettikleri övgüyü kazanamamış olsa da; üretilen memeleri gelire dönüştürmeyi başardı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.