Pubinno'dan yapay zeka aracılığıyla fıçı bira hatlarını kendi kendine temizleyen yeni ürün: Smart Clean

2015 yılında Can Algül ve Necdet Alpmen tarafından kurulan Pubinno, yapay zeka aracılığıyla fıçı bira hatlarını kendi kendine temizleyen yeni ürününü piyasaya sürüyor.
Pubinno'dan yapay zeka aracılığıyla fıçı bira hatlarını kendi kendine temizleyen yeni ürün: Smart Clean

2015 yılında Can Algül ve Necdet Alpmen tarafından kurulan Pubinno, yapay zeka aracılığıyla fıçı bira hatlarını kendi kendine temizleyen yeni ürününü piyasaya sürüyor. Pubinno'nun, Smart Tap ve Smart Hub'ı da içeren, Internet of Things tanımını Internet of Beer'a dönüştürdüğü ekosisteminin yeni üyesinin adı ise Smart Clean.

Aslında geçtiğimiz şubat ayında Pubinno'nun twozero Ventures’tan yatırım alarak toplam yatırımını 2.5 milyon dolara çıkardığı haberini sizlerle paylaşırken bu üründen kısaca bahsetmiştik. "Smart Clean", bira hatlarının hızlı ve zahmetsizce temizlenmesini kolaylaştırmak için yapay zekadan yararlanıyor. Pubinno'nun bu teknolojisinin Münih Teknik Üniversitesi Alman Bira Enstitüsü tarafından test edildiğini ve Milano'dan misafirperverlik, restoranlar ve catering kategorilerinde A Tasarım Ödülü'nü aldığını da belirtelim.

Ar-Ge çalışmaları iki yıl süren ürünün ayrıntılarını aktaran Pubinno Kurucu Ortağı Can Algül, pandemiyle beraber, bira üreticilerinin, alkollü mekanların ve son tüketicinin her bardakta aynı kaliteyi yakalamasının yanı sıra, hijyenin de oldukça önemli hale geldiğini söyledi. Algül, geliştirdikleri ve Smart Clean adını verdikleri ürünle, içecek hatlarının temizliğini ve içecek hattının çeperlerini manuel yönteme göre 4 kat daha iyi temizleyen Acquavibra teknolojisiyle sağladıklarını belirtti.

Ürünün lansmanına özel oldukça dikkat çekici bir de video çekilmiş. Aşağıda onu da izleyebilirsiniz.

Pubinno'nun amacı ise akıllı çözümleri fıçı bira ekosistemindeki tüm paydaşların operasyonlarını daha verimli ve hijyenik yönetmelerine yardımcı olmak şeklinde açıklandı.

Smart Clean'in yanı sıra Pubinno Smart Tap ve Smart Platform ürünleriyle öne çıkıyor. Pubinno Smart Tap, kullanıcı dostu tasarımıyla barmenlerin özellikle yoğun saatlerde birden fazla görevi kolayca yerine getirmesine ve patentli robotik mekanizması sayesinde fıçı başına yüzde 20'ye varan tasarruf sağlamasına yardımcı oluyor. Pubinno Smart Platform ise bira üreticilerine ve bar sahiplerine günlük iş operasyonlarının doğru yönetiminde yardımcı olurken; veri ve KPI izleme, anormallik algılama ve uyarı verme, otomatik fıçı siparişi ve POS entegrasyonu gibi özelliklerle öne çıkıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.