Param, takdir ve ödüllendirme şirketi Momento’ya ortak oldu

Kısa bir süre önce Türkiye’nin en büyük tahsilat sistemi şirketi Eçözüm Bilgi Teknolojileri AŞ’nin çoğunluk hissesini alan Param, takdir ve ödüllendirme sistemi şirketi Momento ile ortaklık anlaşması imzaladı.
Param, takdir ve ödüllendirme şirketi Momento’ya ortak oldu

Kısa bir süre önce Türkiye’nin en büyük tahsilat sistemi şirketi Eçözüm Bilgi Teknolojileri AŞ’nin çoğunluk hissesini alan Param, kurulduğu günden bu yana geçen 10 yılda geniş üye iş yeri ağı ile 500 şirketin 500 bin çalışanına teşekkürüne aracılık eden takdir ve ödüllendirme sistemi şirketi Momento ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Farklı alanlarda hizmetler veren FinTech şirketleri arasındaki iş birliklerinin hem ölçek ekonomilerinden yararlanarak maliyet avantajları yarattığını hem de inovasyon gücünü artırdığını ifade eden Param Kurucusu Emin Can Yılmaz, “FinTech sektöründe pek çok ilke imza atarak sektöre liderlik ederken, güçlü ve sürdürülebilir bir büyüme de her zaman ana hedefimiz oldu. Bu hedef doğrultusunda bir yandan ödeme hizmetleri alanında yenilikçi yaklaşımımız ve ürünlerimizle müşterilerimizin neredeyse tüm finansal ihtiyacını karşılarken, diğer yandan ise satın almalarla gücümüze güç katmayı sürdürüyoruz. Türkiye’de alanının lider şirketi Momento’nun hissedarı olmaktan dolayı mutluyuz." dedi.

Param kurulduğu ilk günden bu yana 17 banka, 8 kart markası ve 100’e yakın marka iş birliğiyle 5 milyona yakın kart kullanıcısına ve toplam 20 milyar TL işlem hacmine ulaştı. Şirketin yeni anlaşması ise ParamKart tarafındaki büyümeye önemli katkılar sunacak. 

Momento Kurucusu Zeynep Dağlı Kastro, "“10 yılı aşkın süredir Türkiye’nin önde gelen firmalarına, portal ve ön ödemeli kartlar aracılığıyla dijital ödeme yöntemleri sunarak çalışanlarının, bayilerinin ve distribütörlerinin ödüllendirmesine öncülük ediyoruz. FinTech ekosistemine yeni bir gaye kazandırma arzusu ile yola çıkıp insanı odağımıza alırken; bu çerçevede yaratılan değeri tek bir paydaştan ziyade şirket, bayi, çalışan/kullanıcı, üye işyeri olmak üzere üçlü ve dörtlü zincirler ile sağlam temeller üzerine inşa ettik." dedi. 

Momento, 10 yılda üye iş yeri sayısını 12 binin üzerine taşıdı. Momento'nun birlikte çalıştığı iş ortakları, çalışan memnuniyetinde yüzde 93 oranında bir başarı yakaladı; ayrıca firmaların bayi satış performanslarında 2 katlık artışa aracılık edildi. Zeynep Dağlı Kastro, bu ortaklık ile Momento ayrıcalıklarının daha fazla kullanıcıya ulaştırılacağını, Param’ın her geçen gün inovasyon ivmesini artırdığı finansal ürünlerini tüm paydaşlara sunabilmenin heyecanı içinde olduklarını da sözlerine ekledi. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.