300 milyon dolar yatırım alan gayrimenkul kiralama şirketi QuintoAndar'ın değerlemesi 4 milyar dolara ulaştı

Brezilya merkezli gayrimenkul kiralama şirketi QuintoAndar, Ribbit Capital'ın liderliği üstlendiği E Serisi yatırım turunda 300 milyon dolar yatırım aldı.
300 milyon dolar yatırım alan gayrimenkul kiralama şirketi QuintoAndar'ın değerlemesi 4 milyar dolara ulaştı

Brezilya merkezli gayrimenkul kiralama şirketi QuintoAndar'ın hem 2018'de hem de 2019'da aldığı yatırımları daha önce sizlerle paylaşmıştık. Şirket şimdi de Ribbit Capital'ın liderliği üstlendiği E Serisi yatırım turunda 300 milyon dolar yatırım aldı. Tura Innovation Fund, LTS, Maverik, Alta Park, AUM, Kaszek Ventures ve Accel'in ortağı Kevin Efrusy de katıldı. Yeni yatırım sonrasında şirketin değerlemesi 4 milyar dolara ulaştı.

E Serisi ile beraber şirketin bugüne kadar aldığı yatırım miktarı 635 milyon dolar olarak açıklandı. Yeni yatırımın Brezilya'da ve diğer Latin Amerika ülkelerinde yeni pazarlara açılmak için kullanılacağı belirtiliyor. 2 binden fazla çalışanı bulunan şirket global alanda genişlemesini de artırmayı planlıyor.

QuintoAndar, kullanıcıların Brezilya'da kiralık mülkler aramasına, rezervasyon yapmasına, kiralamasına ve reklamını yapmasına olanak sağlıyor. Platform, listeleri ve ziyaretleri yönetiyor, kiracılar ve ev sahipleri arasında işlem gerçekleştiriyor ve bu sözleşmeleri birbirine bağlayan dijital sözleşmeleri barındırıyor. QuintoAndar, hem listelemeye izin veriyor hem de gayrimenkulu kiralamak isteyenlerin mülkü ziyaret etmesine izin veriyor. Ancak şirket geçen yıl, ev alıcılarını satıcılarla buluşturmaya da başladı. 

QuintoAndar kendisini, diğer şeylerin yanı sıra potansiyel kiracıları ev sahiplerine bağlayan ve bunun tersi diyebileceğimiz uzun vadeli kiralamalar için uçtan uca bir çözüm olarak tanımlıyor. Platform Brezilya'da 40'tan fazla şehirde faaliyet gösteriyor. Şu anda Sao Paulo, Rio de Janeiro, Belho Horizonte ve Porto Alegre'de ise 60 binden fazla satılık mülk sunuyor.

Satılık tarafta şirketin kârı yüzde 50 ila yüzde 100 arasında bir yerde olsa da söz konusu kiralamaya gelince durum böyle değil. QuintoAndar, 100 binden fazla kiralanacak alana sahip ve ayda yaklaşık 10 bin kiralama yapabiliyor. Şirket büyümeye odaklandığı için de bu durum kârlı olarak görülmüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.