Satya Nadella: "Yeni nesil Windows konusunda inanılmaz derecede heyecanlıyım."

Microsoft tarafından online olarak düzenlene Microsoft Build 2021 etkinliğinde konuşma yapan Microsoft CEO Satya Nadella, Windows'un yeni versiyonunun yakın zamanda tanıtılabileceğini paylaştı.
Satya Nadella:

Uzun zamandır büyük bir Windows güncellemesi ile karşımıza çıkmayan Microsoft, kısa süre sonra Windows'un yeni versiyonunu görücüye çıkarabilir. Microsoft tarafından online olarak düzenlene Microsoft Build 2021 etkinliğinde konuşma yapan Microsoft CEO Satya Nadella, Windows'un yeni versiyonunun yakın zamanda tanıtılabileceğini paylaştı.

Dün başlayan ve yarın sona erecek olan Microsoft Build 2021 etkinliğinde şu ana kadar Windows ile ilgili herhangi yeni bir bilgi paylaşılmadı. Ortaya çıkan bilgilere göre ise bu durumun temel nedeni Microsoft'un Windows'un yeni versiyonu için ayrı bir etkinlik düzenlemek istemesi.

Microsoft CEO Satya Nadella tarafından yapılan Windows açıklaması ile birlikte bu durum doğrulanmış oldu. Nadella, yaptığı açıklamada yakında geliştiriciler için daha büyük ekonomik fırsatların kilidini açmak için son on yılın en önemli Windows güncellemelerinden birini paylaşacaklarını da aktardı.

Yeni nesil Windows konusunda inanılmaz derecede heyecanlı olduğunu da belirten Nadella, her Windows geliştiricisi için daha fazla fırsat yaratacaklarını da sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft'un Windows için yeni uygulama mağazası üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Söz konusu uygulama mağazası Windows'un yeni versiyonu ile karşımıza çıkabilir. Uygulama mağazasının yanı sıra ise hem tasarım hem de kullanıcı deneyimi açısından Windows'un oldukça değişmesi bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.