Snapchat, Snap Games ile 200 milyon kişiye ulaştı

Snapchat'in çatı şirketi olan Snap tarafından paylaşılan bilgilere göre Snap Games, 2 yıl içinde 200 milyonu aşkın kişiye ulaştı.
Snapchat, Snap Games ile 200 milyon kişiye ulaştı

Snapchat'in yeni oyun platformu olan Snap Games ile eski günlerine dönmeyi hedeflediğini 2019 yılının Nisan ayında sizlere aktarmıştık. Oyun kısmı ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Snapchat, Snap Games ile ilgili güncel verilerini paylaştı. 

Snapchat'in çatı şirketi olan Snap tarafından paylaşılan bilgilere göre Snap Games, 2 yıl içinde 200 milyonu aşkın kişiye ulaştı. Hatırlatmak gerekirse Snap Games, 2020 yılında 100 milyon kişi tarafından oynanmıştı. İstikrarlı bir şekilde büyümeye devam edecen Snapchat'in oyun kısmı 1 yıl içinde 100 milyon kişiye ulaşmış oldu.

Snap Games'in aylık aktif kullanıcı sayısının ise 30 milyonu aştığını da ekleyelim. Karşılaştırmak gerekirse Snapchat'in 500 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Kısacası 500 milyon kullanıcının önemli bir kısmının aktif olarak Snap Games oyunlarını oynadığını söyleyebiliriz.

Snap Games içinde şu an için 30'dan fazla oyun bulunuyor. Snap'in Snap Games için pek çok firma ile iş birliğine gittiğini de hatırlatalım. Snap'in partnerleri arasında yer alan mobil oyun şirketi Voodoo, bu yıl içinde Snap Games  için 5 yeni oyun daha sunacak. Voodoo’nun Aquapark IO isimli oyununun Snapchat içinde 45 milyonu aşkın oyuncuya ulaştığını da belirtelim.

Snapchat özelinde diğer güncel verilerini de paylaşan Snap, her gün 200 milyondan fazla kullanıcının Bitmoji kullandığını da duyurdu. 200 milyon kullanıcı her gün 1 milyar Bitmoji gönderiyor. Kullanıcıların Bitmoji'leri oyunlar içinde kullanabildiklerini de paylaşalım. Snapchat'in TikTok rakibi özelliği olarak karşımıza çıkan Spotlight ise 135 milyon Snapchat kullanıcısı tarafından kullanıldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.