İnşaat teknolojilerine odaklanan Assignar, 20 milyon dolar yatırım aldı

İnşaat firmalarının kullanabileceği bulut tabanlı inşaat operasyonu yazılımı sunan Assignar, 20 milyon dolar yatırım aldı.
İnşaat teknolojilerine odaklanan Assignar, 20 milyon dolar yatırım aldı

İnşaat teknolojilerine odaklana bulut tabanlı bir platform olarak karşımıza çıkan Assignar, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Edindiğimiz bilgilere göre Denver merkezli Assignar girişimi B serisi yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldı.

İlk etapta Avustralya'da doğan Assignar projesi, 2014 yılında Marko Tomic ve Sean McCreanor tarafından ABD'de hayata geçirildi. İnşaat firmalarının kullanabileceği bulut tabanlı inşaat operasyonu yazılımı sunan Assignar, sunduğu yazılım sayesinde hem sahada hem de ofiste firmaların üretkenliğini, karlılığını, güvenliğini ve kalitelerini artırmalarını amaçlıyor.

Edindiğimiz bilgilere göre 20 milyon dolarlık B serisi yatırım turu gayrimenkul sektörüne yönelik yatırımlar yapan Fifth Wall liderliğinde gerçekleşti. Fifth Wall'un haricinde ise 20 milyon dolarlık yatırım turuna şirketin eski yatırımcısı konumunda bulunan Tola Capital ve yeni yatırımcı Ironspring Ventures da katıldı.

Alınan 20 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Assignar girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 31 milyon dolara ulaştı. 100'ü aşkın çalışana sahip olan Assignar, oldukça hızlı bir şekilde büyüyor. Assignar tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, 2020 yılında gelirlerini yüzde 75 oranında artırdı.

Assignar kurucu ortağı ve CEO'su Sean McCreanor'ın paylaştığı bilgilere göre 20 milyon dolalık yeni yatırım, Assignar'ın ABD ve Kanada'daki büyümesini hızlandırması ve ekibini iki kat büyütmesi için kullanılacak. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.