Bulut tabanlı ödeme geçidi Craftgate, ciro bazında haftalık yüzde 118 büyüdü

Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Hakan Erdoğan, Craftgate'in ciro bazında haftalık yüzde 118 büyüdüğünü; çalışan sayısını 15'e çıkardıklarını ve 6 kişiyi daha işe alacaklarını söyledi.
Bulut tabanlı ödeme geçidi Craftgate, ciro bazında haftalık yüzde 118 büyüdü

Craftbase ekibi tarafından hayata geçirilen bulut tabanlı ödeme geçidi Craftgate'ten daha önce sizlere detaylı olarak bahsetmiştik. Craftgate, işletmelerin, tüm bankaların sanal poslarını tek merkezden kolayca entegre etmesini sağlıyor. Bu sayede, kart saklama, tek tıkla ödeme, pazar yeri çözümü, kapalı devre cüzdan, gelişmiş üye işyeri kontrol paneli, gelişmiş API gibi birçok katma değerli servisten de hızlı bir şekilde yararlanabilmek mümkün oluyor.

Ciro bazında haftalık yüzde 118 büyüme

Hakan Erdoğan, Lemi Orhan Ergin, Sabri Onur Tüzün ve Murathan Özcan tarafından hayata geçirilen Craftgate, bizimle son döneme ait verileri paylaştı. Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Hakan Erdoğan, Craftgate'in ciro bazında haftalık yüzde 118 büyüdüğünü; çalışan sayısını 15'e çıkardıklarını ve 6 kişiyi daha işe alacaklarını söyledi. Craftbase, bu süre zarfında geliştirici sayfasını yayına aldı ve yakında yeni özellikler de ekleyecek. Şirket, bu dönemde e-ticaret paketleri ve entegratör firmalarla iş ortaklıkları yapıyor; aynı zamanda hazır e-ticaret modüllerini geliştiriyor.

Hakan Erdoğan, şimdiye dek Craftbase'e üç yatırım şirketinin, iki de melek yatırımcının ulaştığını; ancak şirket kârlı olduğu için en az 1,5 yıl runrate'i olduğunu ve şu an için yatırım arayışında olmadıklarını belirtti.

Craftgate, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri ile iş ortağı oldu

Craftgate şimdi ise Garanti BBVA Ödeme Sistemleri ile iş ortağı oldu. Bu kapsamda Craftgate, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri’nin üye iş yerlerine verdiği Sanal POS hizmetlerinin çözüm ortaklığını üstlendi. Tüm teknik alanlarda Garanti BBVA Ödeme Sistemleri’ne hizmet verecek olan Craftgate, birçok programlama dilini kapsayan, kolay entegre edilebilir API yapısı ile üye iş yerlerinde kullanımda olan farklı sistemlere hızla adapte olmayı amaçlıyor.

Hakan Erdoğan, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri’nin mevcut Sanal POS entegrasyonu üzerinden, çok sayıda üye iş yerine, e- perakendecilere ve pazar yerlerine gelişmiş bulut teknolojimizle teknik destek sunacaklarını; bunu yaparken son kullanıcının güvenli alışveriş deneyimini göz önünde bulunduracaklarını söylüyor. 

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Özgür Altan ise stratejik iş birlikleri ile büyüme odaklarına dikkat çekerek şunları paylaştı: “E-Ticaret yıllardır ciddi yatırımlar yaptığımız, birçok ilke imza attığımız bir alan. Sanal POS iş yerimize teknoloji ekiplerimiz ile birlikte geliştirdiğimiz yenilikçi ve rekabette fark yaratan çözümlerimizi sunmanın yanı sıra Craftgate gibi alanında öncü teknoloji firmaları ile de stratejik iş birlikleri geliştirerek rekabete yön vermeye devam ediyoruz.”

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.