Kurumsal well-being şirketi Wellbees, 2.5 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını aldı

Kızlar Sahada ve SWEATers girişimlerinden de tanıdığımız Melis Abacıoğlu tarafından 2013 yılında kurulan kurumsal well-being şirketi Wellbees, 2.5 milyon dolar değerlemeyle ilk yatırımını aldığını açıkladı. 
Kurumsal well-being şirketi Wellbees, 2.5 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını aldı

Wellbees'ten daha önce sizlerle detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Kızlar Sahada ve SWEATers girişimlerinden de tanıdığımız Melis Abacıoğlu tarafından 2013 yılında kurulan, 2016’da Seçil Gürcüoğlu Mercan’ı, 2019'da da Kerem Gönülkırmaz'ı ortak olarak ekibine katan kurumsal well-being şirketi Wellbees, 2.5 milyon dolar değerlemeyle ilk yatırımını aldığını açıkladı. 

Wellbees, 7 ülkede 17 şirket ve 30 binin üzerinde çalışanın kullandığı bir platform olarak şimdi de yeni ülkelere açılıyor. Şirket, aldığı melek yatırımla yeni iş geliştirme ekibinin de kurulumunu hızlandırıyor. Melek yatırım turu ile beraber ayrıca Danışma Kurulu kuran Wellbees’in danışmanları arasında Deniz Aktosun, Ali Alpacar, Gönenç Altınoklar, Oya Çelikbilek, Ronny Gottsclich ve Kerem Turunç gibi tecrübeli isimler yer alıyor.

Yatırımla ve Danışma Kurulu ile ilgili açıklama yapan Melis Abacıoğlu konu ile ilgili şöyle konuştu:

1975'te S&P 500'de listelenmiş firmaların sadece yüzde 17'sinin değeri maddi olmayan varlıklardan geliyordu, bugün ise bu oran yüzde 84’e ulaştı. Piyasa değeri en yüksek 10 firmaya baktığımızda bugün bunlardan 7’si yine maddi olmayan varlıklardan gelirlerini elde eden firmalardan geliyor. Sadece elleri ve fiziki gücünü işe getirmesi beklenen bir insan gücünden yaratıcılığını, hayallerini, kırılganlığını, her şeyi ile kendini işe getirmesi ve sadece tamamını işe getirdiğinde bu maddi olmayan varlıklar üzerinde anlamlı bir fark yaratabilen bir çalışan topluluğunun kritik olduğu bir dünyadayız. "İşin geleceği"nde artık çalışan deneyimi de, çalışan esenliği de vazgeçilmez odak noktaları.

Biz de Wellbees olarak çalışan esenliğini yükselten bir mobil platforma sahibiz. Hali hazırda 20 kişilik 28,8 yaş ortalamalı, yüzde 71’i kadın ağırlıklı bir ekip olan Wellbees, 7 ülkede 17 şirket ve 30 binin üzerinde çalışanın kullandığı bu platformu farklı ülkelere de açmak için bütün gücüyle çalışıyor. Danışma Kurulunun da hedefi tam olarak bu.

Danışma Kurulu üyesi Oya Çelikbilek ise şu ifadeleri kullandı:

Hepimizin amacı çalışan esenliğini, kurum kültürünün ve çalışma ortamının merkezine yerleştirmek olmalı. Özellikle her birimizin ruh halinin sınandığı bu günlerde, kurumsal esenlik hizmetlerinin, çalışan stresi ve tükenmişlik sendromu ile mücadelede kritik rol oynadığını biliyoruz. Artık, verimliliğimizi ve üretkenliğimizi, sadece geneli yansıtan sayılarla ifade etmenin ötesine geçmemiz gerek. İşimizde ne kadar “iyi” olduğumuzun en kritik göstergelerinden biri de, her bir bireyin “iyiliğine” ne kadar katkıda bulunduğumuz olmalı. Melis’in liderliğinde, Wellbees bu ihtiyacı seneler önce teşhis etmiş ve bu doğrultuda son derece kapsamlı bir ürün geliştirmeyi başarmış. Danışma Kurulu olarak Wellbees’in yatırımcıları arasında olmaktan ve global erişiminin artmasına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.

Wellbees, işin geleceğinde insanları güçlendiren, insanı merkeze alan, insanla büyüyen yepyeni şirketlere enerjilerinin kaynağı olabilecek bir platform sunma tutkusuyla büyümeye devam ediyor. Bunu yaparken de Türkiye’de yeşeren vizyonunu farklı ülkelere de taşıyıp kurumların geleceğinde çalışan deneyimini ve çalışan esenliğini bir bütün olarak ele alarak, işte iyi yaşamı sürdürülebilir kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.