Canlı yayın platformu Maestro, 15 milyon dolar yatırım aldı

Kullanıcılarının seyircileri ile etkileşime geçebilmelerini ve bu etkileşimden gelir elde edebilmelerini sağlayan interaktif bir canlı video platformu olarak hizmet veren Maestro, 15 milyon dolar yatırım aldı.
Canlı yayın platformu Maestro, 15 milyon dolar yatırım aldı

Kullanıcılarının canlı yayınlar düzenleyerek gelir elde etmelerini sağlayan bir platform olan Maestro, yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıktı. Girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre Maestro, B serisi yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım aldı.

Kullanıcılarının seyircileri ile etkileşime geçebilmelerini ve bu etkileşimden gelir elde edebilmelerini sağlayan interaktif bir canlı video platformu olarak hizmet veren Maestro, 2015 yılında Ari Evans tarafından ABD'nin Los Angeles şehrinde kuruldu.

İlk etapta oyunculuk dünyası ve e-sporcuların kullanımı için geliştirilen Maestro, pandemi ile birlikte sanatçıların dinleyicilerini ulaşabileceği bir platform haline de geldi. Canlı, sanal ve artırılmış gerçeklik konserleri düzenlenmesine de olanak sağlayan Maestro, pandemi ile birlikte 2020 yılında önemli bir büyüme yaşadı.

Paylaşılan bilgilere göre Maestro'nun müşterileri arasında ünlü basketbol takımı Golden State Warriors, Amerikan futbol takımı Dallas Cowboys ve şarkıcı Billy Eilish de yer alıyor.

15 milyon dolarlık yatırımın NetEase, Sony Music Entertainment, Acronym Venture Capital, Michael ve Amy Morhaime, Twitch kurucu ortağı Kevin Li ve Moonwell Capital katıldı. Şirketin eski yatırımcıları konumunda bulunan SeventySix Capital, The Strand Partners, Stadia Ventures, Hersh Interactive Group ve Transcend Fund'ın 15 milyon dolarlık B serisi yatırım turunu katıldıklarını da paylaşalım.

Alınan 15 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Maestro'nun bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 22 milyon dolara ulaştı. Maestro, gelir elde etme aracını 2020 yılının Mayıs ayında kullanıma sundu. Maestro kurucusu ve CEO'su Ari Evans tarafından paylaşılan bilgilere göre platformu kullanan yayıncılara bugüne kadar toplamda 5 milyon doları aşkın ödeme yapıldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.