2 exit'ten sonra Gökhan Say'ın yeni yol haritası

Gökhan Say, Kondukto, Cybercyte, Diffusion Capital Partners’da yatırımcı, CyberWise’da ise Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladı.
2 exit'ten sonra Gökhan Say'ın yeni yol haritası

Burak Dayıoğlu, Gökhan Say ve Murat Tora tarafından 2007 kurulan Innovera ve Cyberwise'ın birleştiğini geçtiğimiz Aralık ayında sizlere aktarmıştık. Girişimin kurucuları arasında yer alan Gökhan Say, 2020 yılındaki ikinci exit'i olan Innovera'dan önce Temmuz 2020'de Atar Labs'ı da Micro Focus'a satmıştı. Adeta yılını kapatan bir fon gibi iki başarılı exit'e imza atan girişimci Kondukto, Cybercyte, Diffusion Capital Partners’da yatırımcı, CyberWise’da ise danışma kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladı.

Kısaca bahsedelim 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olan Gökhan Say, profesyonel iş hayatına Türkiye İş Bankası’nda başladı. Ardından 5 yılı aşkın bir süre Dünya Bankası’nda görev yapmıştır. Yeniden Türkiye’ye dönerek Symantec Ofisini kurdu ve 15 yıl süreyle Symantec Türkiye Ülke Müdürlüğü ve Güney Doğu Avrupa Bölge Müdürlüğü sorumluluklarını üstlendi. 2015 yılında ortaklarıyla birlikte kısa sürede Güvenlik Entegrasyonu alanında liderliğe ulaşan Innovera’yı kuran Gökhan Say, 2017’de şirketin kurucu ortaklarıyla birlikte Türkiye’nin ilk siber güvenlik robotu ATAR’ı (Automated Threat Analysis and Response) hayata geçirmiştir.

Gökhan Say'ın önümüzdeki süreçte yol haritasında ise yazılım ihracatı bulunuyor. Ülkemizin dünyanın en önemli güvenlik yazılımı ve danışmanlığı ihracatçıları arasına girmesi ve özellikle de ABD pazarıyla bir köprü oluşturarak girişimlere bu yolda yardımcı olmak için çalışacağını açıkladı.

Uzun zamandır düşüncesi bile heyecanlandıran yeni bir yolculuğa başladığını dile getiren Gökhan Say, Türkiye’de muhteşem işler yapılsa da ne yazık ki global arenada Türk Yazılımı dendiğinde eğer sizi çok iyi tanımıyorlarsa hala büyük bir önyargı olduğunu da paylaştı.

2 Exit'ın ardından 4 yeni şirket

4 şirketle yeni bir yolculuk Kendisi gibi düşünen yol arkadaşlarının oluşmaya başladığını ifade eden Say, şunları kaydetti: “Yeni yatırımlar yapmaya ve yeni görevler üstlenmeye başladım. Bu noktada da ilk yatırımımı Kondukto'ya yaptım. Kondukto, her şirketin dijital gelirlerini artırmak için tam tabiriyle yazılım şirketi olduğu Yeni Normalde, Güvenli Yazılım Geliştirme alanında muhteşem bir yazılım geliştirmiş. Nokta atışı bir problem tespiti yapmışlar. Bunun da hem ardından Atar Labs’a önemli bir miktarda yatırım yapan ve satışında önemli katkısı olan Diffusion Capital Partners’ta yatırımcıları olarak yeni yatırım fırsatlarına yardımcı olmaya başladım. Üçüncü yatırımım, pandemiyle inanılmaz ölçüde artan ofis dışı çalışan güvenliğine yönelik ‘Sıfır Güven’ Güvenlik Platformu geliştirmiş Cybercyte’a oldu. Bu yatırımlarla beraber kuluçka merkezi olarak startup’lara yardımcı olma vizyonuyla yola çıkan CyberWise’da Danışma Kurulu Üyesi rolünü kabul ettim. Sonuçta yaptıklarıyla hayalime ulaşacağımı dair inancımı güçlendiren Kondukto, Diffusion Capital Partners, Cybercyte ve CyberWise’la yola çıktık. Birlikten güç doğacağına inanıyoruz ve hepimiz ülkemizde yazılım alanında yapılan muhteşem işlerin dünyada hak ettiği yerde olmamasına sinirlenip ‘Bu değişmeli’ diyoruz.”

Son olarak Gökhan Say'ın kuluçka merkezi olarak girişimlere yardımcı olma vizyonuyla yola çıkan CyberWise’da Danışma Kurulu Üyesi rolünü kabul ettiğini de belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.