Dün sizlerle paylaştığımız 50 milyon dolarlık Dream Games yatırımı doğrulandı

Dün sizlerle önemli bir yatırım haberini paylaşmıştık. Webrazzi olarak ilk bizim duyurduğumuz, Index Ventures liderliğinde Dream Games'e 50 milyon dolar yatırım yapıldığı haberi doğrulandı. 
Dün sizlerle paylaştığımız 50 milyon dolarlık Dream Games yatırımı doğrulandı

Dün sizlerle önemli bir yatırım haberini paylaşmıştık. Arda Kutsal'ın kaleme aldığı ve ilk defa duyurduğumuz, Index Ventures liderliğinde Dream Games'e 50 milyon dolar yatırım yapıldığı haberi Ticaret Sicil'de 353 milyon TL emisyon primi ile yer alarak doğrulandı. 

Peak Games'in eski çalışanlarından Soner Aydemir, İkbal Namlı, Hakan Sağlam, Eren Şengül ve Serdar Yılmaz tarafından kurulmuş olan Dream Games'e Webrazzi'de Kasım 2019'daki ilk yatırım haberleriyle birlikte yer vermiştik. Makers Fund liderliğinde, Avrupa'nın önde gelen yatırım fonlarından Balderton Capital'in de katıldığı turda şirkete 7.5 milyon dolar yatırım gerçekleştirilmişti. 

Gerçekleşen 50 milyon dolarlık yatırımla Dream Games'in değerlemesi 200 milyon dolara yükseldi. Bu tura bir diğer Londra merkezli önemli yatırım fonu Index Ventures da dahil oldu. Dream Games'in halihazırdaki yatırımcıları Makers Fund ve Balderton Capital da bu turda yer alıyor, ancak turun yönetimi Index Ventures'a ait. 

Böylelikle henüz birinci yılının dolduran Dream Games, toplam yatırım miktarını 57.5 milyon dolara, değerlemesini de yaklaşık 200 milyon dolara yükseltti. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.