Houston Bionics, Alesta Yatırım'dan 50 bin dolar yatırım aldı

Alesta Yatırım, nörolojik rahatsızlığı bulunan hastaların fizyoterapist olmadan da tedavi olmasını sağlayabilecek ev tipi tıbbi cihaz üretimi yapan Houston Bionics'e yatırım yaptığını duyurdu.
Houston Bionics, Alesta Yatırım'dan 50 bin dolar yatırım aldı

Alesta Yatırım'ın 2020 yılında 15 yatırım yaptığını geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan Alesta Yatırım, nörolojik rahatsızlığı bulunan hastaların fizyoterapist olmadan da tedavi olmasını sağlayabilecek ev tipi tıbbi cihaz üretimi yapan Houston Bionics'e yatırım yaptığını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre Houston Bionics, Alesta Yatırım'dan 50 bin dolar yatırım aldı. Klinik olarak kanıtlanmış, uygun fiyatlı terapi cihazlarını hastaların evlerine getiren Houston Bionics, geliştirdiği yazılım ile hastaların uzaktan rehabilitasyon deneyimini artırmakla birlikte milyonlarca hastayı birbirleriyle ve terapistlerle da online olarak buluşturabiliyor.

Türkiye’de üretilen ürünlerinin Avrupa'da satışına başlayan Houston Bionics, 2021 yılında ise ABD pazarına açılmayı hedefliyor. Üst ekstremite rehabilitasyonu için tasarlanan ExoRehab ile yapılan tedavilerde, hasta kendi kendine egzersiz hareketlerine başlar ve entegre oyunlar sayesinde motivasyonunu uzun süre koruyarak yüksek tekrarlı ve yoğun egzersiz sağlanabilir.

ExoRehabX Clinical Serebral Palsi, Brakial Pleksus, Hemipleji gibi nörolojik etkilenimi olan tüm hastaların tedavilerine ileri düzey bir katkı sağlama hedefi ile geliştirildi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Alesta Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer, şirketin geliştirdiği giyilebilir sistemler ile fizik-tedavi-rehabilitasyonda fark yaratacağına ve yurt dışı pazarlarda kısa zamanda hızlı büyüme göstereceğine inandıklarını dile getirdi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.