Sony, CES 2021'de Vision-S ve AirPeak ile ilgili yeni videolar paylaştı

Geçtiğimiz 1 yıl içinde Sony Vision-S modelini geliştirmeye devam eden Sony, CES 2021 kapsamında Sony Vision-S ile ilgili yeni videolar paylaştı.
Sony, CES 2021'de Vision-S ve AirPeak ile ilgili yeni videolar paylaştı

2020 yılının Ocak ayında Las Vegas'ta düzenlenen CES fuarında Sony'nin elektrikli otomobil konsepti olan Sony Vision-S ile karşımıza çıktığını sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz 1 yıl içinde Sony Vision-S modelini geliştirmeye devam eden Sony, CES 2021 kapsamında Sony Vision-S ile ilgili yeni videolar paylaştı.

Paylaşılan videolarda Sony Vision-S prototipinin hem özel yollarda hem de Avusturya'da kamuya açık yollarda test sürüşü yaptığını görüyoruz. Sony Vision-S'in üretim ve geliştirilme süreci ile ilgili 9 dakikalık bir video da yayınlayan Sony, otomobilin sesli asistan, hareket kontrolü, video oyunları benzeri eğlence sistemi, otomobilin yazılımını kablosuz olarak güncellenebilmesi, 5G bağlantısı ve sürücüyü izleyen kabin içi kameralar gibi özelliklere sahip olacağını da açıkladı.

Sony'nin paylaştığı bilgilere göre söz konusu kamera hem sürücüyü hem de araç içinde bulunan kişileri gözlemleyecek. Sony'nin verdiği bir örneğe göre kamera, yolcu koltuğunda oturan bir kişinin uyuduğunu gördüğünde klimayı otomatik olarak düzenliyor.

Paylaşılan videoda Sony'nin Vision-S konusunda birlikte çalıştığı partnerleri olan Bosch, Continental, AIMotive, Elektrobit Automotive, Valeo, HERE, Nvidia, Blackberry/QNX, Qualcomm, Vodafone ve ZF Group'u da görüyoruz. Sony Vision-S modelinin bir noktada satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Sony Vision-S modelinin yanı sıra CES 2021 kapsamında başka ürünler de tanıtan Sony, özellikle kamera taşıyabilen yeni drone modeli olan AirPeak ile dikkatleri çekti. İlk olarak geçtiğimiz yıl AirPeak modelinden bahseden Sony, bu yıl ise drone ile ilgili detaylı bir video paylaştı.

AirPeak modeli Sony'nin kendi kameralarını taşımak için tasarlanan bir drone olarak hizmet sunacak. Önümüzdeki bahar aylarında satışa sunulması beklenen AirPeak modelinin fiyatı ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.