Yapay zeka tabanlı portföy optimizasyon ve robo danışmanlık platformu Akıllıfon, Lima Ventures'tan 600 bin TL yatırım aldı

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’in, portföy yönetim şirketlerine algoritmalara dayalı fon, fon sepeti oluşturma ve yönetme hizmeti veren girişimi Akıllıfon, 600 bin TL değerindeki ilk yatırımını Lima Ventures'tan aldı.
Yapay zeka tabanlı portföy optimizasyon ve robo danışmanlık platformu Akıllıfon, Lima Ventures'tan 600 bin TL yatırım aldı

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’in, portföy yönetim şirketlerine algoritmalara dayalı fon, fon sepeti oluşturma ve yönetme hizmeti veren girişimi Akıllıfon, 600 bin TL değerindeki ilk yatırımını Lima Ventures'tan aldı. Finansal kurumlara API ve SDK çözümlerinin yanında web ve mobil tabanlı çözümler de sunan Akıllıfon, sadece yüksek gelir varlık grubundaki yatırımcıların yararlanabildiği profesyonel yatırım danışmanlığı hizmetini tüm yatırımcılara yayarak bu hizmetlerin ulaşılabilirliğini artırmayı amaçlıyor.

Finansal kurumlara portföy optimizasyonu ve fon oluşturma hizmeti veren Akıllıfon, menkul kıymet yatırım fonları ve emeklilik yatırım fonlarında fon sepeti oluşturma, yönetme ve geçmiş portföy simülasyonları da sunuyor. Girişim, aldığı yatırımla ürün gamını geliştirmeyi planlıyor.

Prof. Mehmet Caner, Prof. Özlem Önder, Dr. Esra Ulaşan ve Ercan Gümüş’ün kurucu ortaklığında yazılım ekibiyle birlikte toplamda 8 kişiden oluşan bir takım tarafından yönetilen Akıllıfon, İTÜ Çekirdek’in InsurTech Programı’ndan aldıkları desteklerin yanı sıra Ege Teknopark, Lonca, YFYİ, KoçSistem, Insurtech HUB tarafından da destekleniyor. Akıllıfon gelir modeli farklı paket seçeneklerine göre kullanıcı başı lisans ücreti ve performans ücretine dayanıyor.

Aldıkları yatırımla ilgili konuşan Akıllıfon Kurucu Ortaklarından Dr. Esra Ulaşan, Lima Ventures’ın özellikle finans alanındaki tecrübesinin Akıllıfon’a katılmasıyla birlikte global bir girişim olma yolunda daha da hızlanacaklarına inandığını söyledi. Lima Ventures Başkanı Ahmet Argun ise, Lima Ventures olarak, pandemi ile birlikte bireysel yatırımcıların sayısının nerede ise ikiye katlandığı ülkemizde, önemli bilim insanları tarafından en gelişmiş teknolojiler kullanılarak geliştirilen Akıllıfon’un gerek aracı kurumlar, gerekse yatırımcılar için önemli bir fark yaratacağına inandığını belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.