iPhone sahiplerinin gözden kaçırmış olabileceği fotoğraf düzenleme uygulamaları

iPhone kullanıcıları için gözden kaçmış olabilecek bazı uygulamaları derledik.
iPhone sahiplerinin gözden kaçırmış olabileceği fotoğraf düzenleme uygulamaları

Ekim ayında tanıtılan iPhone 12 ailesi özellikle kamerasıyla dikkat çekmeyi başardı. Adeta profesyonel bir fotoğraf makinesi diyebileceğimiz iPhone 12 ile çekilen fotoğrafları düzenlemek için de App Store'da çok fazla fotoğraf düzenleme uygulaması mevcut. Eminim çoğu iPhone kullanıcısının bu uygulamaların birçoğundan haberi vardır, ancak gözden kaçmış olabilecek bazı uygulamaları sizler için derledik.

Halide Mark II

Halide, mobil fotoğrafçılığı ciddiye alanlar için muhtemelen en kayda değer uygulamalardan biri. Aslında uygulamayı daha önce sizlere tanıtmıştık, ancak o zaman bugüne değişen bazı özellikleri mevcut. Enstantane hızı, ISO ve beyaz dengesi ayarları dahil olmak üzere profesyonel bir kameradan bekleyebileceğiniz tüm gelişmiş kontrollere sahip Ancak Halide için manuel kontrollere sahip bir kamera uygulamasından çok daha fazlası diyebiliriz. Zira uygulama, yapay zeka ve diğer teknolojileri kullanarak fotoğrafları geliştirmek için bazı özellikler sunuyor. Örneğin, iPhone XR ve iPhone SE (2. nesil) kullanıcıları, iki arka kamera lensi olmadan bile hayvanların ve nesnelerin portre fotoğraflarını çekebiliyor.

Ayrıca uygulama ile yüksek kaliteli RAW fotoğraflar çekebiliyor, histogramları ve meta veri bilgilerini kontrol edebiliyor, odak zirvesi ile odaklamayı hassas bir şekilde ayarlayabiliyor, görüntülerin derinlik haritasını dışa aktarabiliyor, Siri kısayollarını ayarlayabiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyorsunuz.

Halide'ı App Store'dan ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Ancak uygulama, 7 günlük deneme süresinden sonra yıllık 11,99 dolar abonelik veya ömür boyu kullanımda 39,99 dolar talep ediyor. 

Darkroom

iPhone'unuzla fotoğraflar çektikten sonra, bunları düzenlemek için bazı profesyonel araçlara ihtiyacınız olacak, ancak bunun için bir bilgisayara ihtiyacınız olduğunu düşünmeyin. Darkroom, yalnızca iPhone için değil, iPad ve Mac için de kullanılabilir bir fotoğraf düzenleyici.

Darkroom ile ilgili en iyi şeylerden biri, profesyonel bir fotoğrafçı olmasanız bile uygulamanın son derece sezgisel ve kullanımı kolay olması. Uygulama, iCloud Fotoğraf Kitaplığı ile entegre olarak geliyor, böylece düzenlemek istediğiniz fotoğrafları seçip içe aktarırken zaman kaybetmenize gerek kalmıyor. Darkroom ile çekmiş olduğunuz fotoğrafların parlaklığını, kontrastını, vurgularını, gölgelerini, renk sıcaklığını ve diğer ayrıntılarını ayarlayabiliyorsunuz. Aslında, uygulama aynı zamanda videoları ve hatta Canlı Fotoğrafları düzenlemenizi sağlıyor. 

Uygulama çoğu özelliklerini ücretsiz olarak sunuyor, ancak tüm özellikleri kullanabilmek için 19,99 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

DoubleTake

DoubleTake, FiLMiC Pro'nun arkasındaki şirket tarafından oluşturulan bir uygulama ve iPhone'unuzla video kaydetmenin yeni bir yolunu sunuyor. Daha profesyonel görünümlü içerik oluşturmak için videoyu iki farklı açıdan kaydetmeniz gerekirse, uygulama her şeyi aynı anda yakalamak için iki iPhone kamerası seçmenize olanak tanıyor. Çok kameralı bir video başlatmak için ultra geniş, geniş, telefoto ve selfie lensler arasından seçim yapabiliyorsunuz. Uygulama ayrıca saniyede 24, 25 ve 30 kare arasında geçiş yapmanızı sağlıyor. DoubleTake'in karmaşık ayarları bulunmuyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak, istediğiniz kameraları seçmek ve kaydetmeye başlamak.

Uygulama App Store'da ücretsiz olarak sunuluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.