iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max tanıtıldı

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin özellikleri ve fiyatı bugün gerçekleşen etkinlikte paylaşıldı
iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max tanıtıldı

Apple tarafından bu akşam düzenlenen ve Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla canlı bloglamayla aktardığımız etkinlikte iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin özellikleri ve fiyatı açıklandı. 

Yeni tanıtılan iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max tasarım olarak yeni tanıtılan iPhone 12 ile aynı çizgide, iPad Pro tasarımında olduğu gibi özlenen köşeli bir tasarıma sahip. iPhone Pro ailesinin en önemli özellikleri ise 5G özelliğiyle beraber daha Apple ProRAW özelliğiyle fotoğraflar çekebilmesi olarak karşımıza çıkıyor. 

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max'ın teknik özellikleri

Yeni iPhone serisinin sağlamlık açısından yaptığı iyileştirme oldukça dikkat çekiyor. Yeni kullanılan Ceramic Shield teknolojisi sayesinde düşme testlerinde 4 kat daha iyi performans gösteren iPhone 12 Pro ve iPhone Pro Max güçlü A14 Bionic çipe ve Superior Retina XDR ekrana sahip. iPhone 12 Pro 6.1 inç ekrana sahipken iPhone 12 Pro Max 6.7 inç ekrana sahip.  

Sağlamlık iyileştirmelerinin yanısıra suya dayanıklılığı da artırılan iPhone 12 Pro modelleri 30 dakikaya kadar 6 metreye derine dalmaya ve gazlı içeriklere karşı da daha dayanaklı. 

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max kamera özellikleri

Yeni Pro ailesi A14 Bionic, yeni görüntü sinyali işlemcisi (ISP) ile birlikte görüntü kalitesini artırıyor ve mobil fotoğrafçılığı bir sonraki adıma taşıyor. 

iPhone 12 Pro’da, düşük ışıkta fotoğraf ve video çekimleri yüzde 27 daha iyi performans gösterirken iPhone 12 Pro Max'te bu performans %87'ye kadar çıkabiliyor. iPhone 12 Pro modelleri, bu yıl kullanıma sunulacak yeni Apple ProRAW formatını da destekliyor. Böylece çekilen fotoğraflar üzerinde profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımlarıyla daha profesyonel dokunuşlar yapılabilecek. 

Dolby vision özelliğiyle çekilen videolar 700 milyon renk yakalama özelliği sayesinde HRD Video çekme özelliği bulunuyor. Aynı zamanda 5G özelliğiyle beraber çektiğiniz videoları paylaşmak da artık çok daha kolay.  

iPhone 12 Pro modelleri saniyede 60 kareye kadar HDR kaydedebilen Dolby Vision formatında HDR deneyimini bir sonraki adıma taşırken sinema kalitesinde prodüksiyonlar için daha da iyi video stabilizasyonu sağlamayı hedefliyor. Özellikle sabitleyici olmadan yapılan çekimlerde 2 dakikaya kadar yüksek performans sergileyebiliyor. 

Pro serisine, bir sahnenin ışık mesafesini ölçme ve piksel derinliği bilgilerini kullanma özelliğini sağlayan yepyeni LiDAR Tarayıcısı geliyor. Bu tarayıcı sayesinde çok daha gerçekçi bir AR deneyimi sununulacak. LiDAR scanner özelliğiyle yapılan taramalar düşük ışıkta 6 kat daha yüksek performans gösterebiliyor. Bu sayede AR için yapılan çekimler çok daha yüksek performans sergileyebiliyor.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, 128 GB, 256 GB ve 512 GB modelleriyle grafit, gümüş, altın ve pasifik mavisi renk seçenekleriyle 999 ABD Doları ve 1.099 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Avustralya, Çin, Almanya, Japonya, Birleşik Krallık, ABD ve 30’dan fazla diğer ülke ve bölgede iPhone 12 Pro için 16 Ekim Cuma günü itibaren ön sipariş verilebilecek ve 23 Ekim Cuma günü itibaren teslim alınabilecek. iPhone 12 Pro Max için ise ön siparişler 6 Kasım Cuma günü başlayacak, satışa çıkış tarihi 13 Kasım Cuma olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.