İstinaf mahkemesinin erişim engelini kaldırdığı Uber, sarı taksiler ile çalışmaya devam edecek

İstinaf mahkemesi dün aldığı karar ile Uber’e Türkiye’de erişim engeli getiren ilk derece mahkemesi kararını hatalı buldu. İstinaf mahkemesi kararı bozarak Uber’e erişim engelini kaldırdı.
İstinaf mahkemesinin erişim engelini kaldırdığı Uber, sarı taksiler ile çalışmaya devam edecek

İstinaf mahkemesi dün aldığı karar ile Uber’e Türkiye’de erişim engeli getiren ilk derece mahkemesi kararını hatalı buldu. İstinaf mahkemesi kararı bozarak Uber’e erişim engelini kaldırdı. Erişim engelinin kaldırılması ile birlikte Uber, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Uber'in global sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi UberTaksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul'daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz.

Uber, İstanbul’da hizmet vermeye başladığı 2014 yılından itibaren, İstanbul'da yaşayanlar için popüler bir güvenli ulaşım seçeneği haline gelmiş ve Türkiye’de 4,5 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş ve kullanılmıştı. Platform, 5 yıllık serüvenin ardından 31 Mayıs 2019'da İstanbul'daki UberXL faaliyetlerini sonlandırmıştı. Hatta aynı dönemden sonra ülkemizdeki Uber kullanıcıları, platform aracılığı ile Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi çağırmaya devam edebileceklerdi ve bu durum bir süre böyle devam etti. Ancak daha sonra Uber'e erişim engeli getirildi. Şimdi bu erişim engelinin kalkması ile, Uber uygulamasında UberTaksi hizmeti sunulabilecek

Uber, bugün 66 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlıyor. Uber, 2010 yılında hayata geçirildiği günden bu yana 15 milyardan fazla yolculuk yapıldığını belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.