Instagram, Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu

Instagram, Reels’da alışveriş özelliği ile bir Reels videosundaki ürünlere tıklayarak o ürünleri satın alma, kaydetme veya ürün hakkında daha fazla bilgi alma fırsatı sunuyor.
Instagram, Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu

Instagram bugün Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini tüm dünyada kullanıma sunduğunu açıkladı. MAC Cosmetics, Revolve, Song of Style by Aimee Song, Rare Beauty ve NBA gibi markalar Reels’da alışveriş özelliğini kullanmaya başlarken, Instagram’ın @shop hesabı da For the Ages, Centinelle, Kammok, Expedition Subsahara ve Paper & Clay gibi yeni marka ve küçük işletmelerin alışveriş yapılabilen Reels videolarını paylaştı.

Alışveriş özellikleri ile uygulamanın neresinde olursa olsun insanların ilham aldığı anda bir şey keşfetmesini ve satın almasını kolaylaştırmayı amaçlayan Instagram, Reels’da alışveriş özelliği ile bir Reels videosundaki ürünlere tıklayarak o ürünleri satın alma, kaydetme veya ürün hakkında daha fazla bilgi alma fırsatı sunuyor.

Instagram, geçtiğimiz aylarda Reels ve Alışveriş sekmelerini ana sayfaya taşımıştı. Buna göre içerik ekleme butonunun yerini Reels butonu alırken, blidirimleri gösteren beğeni butonunun yerine Alışveriş butonu gelmişti. Instagram ekim ayında ise IGTV'ye alışveriş özelliğini eklediğini açıklamıştı.

Instagram'ın basit bir fotoğraf paylaşım uygulamasından içerik ve alışveriş odağında bir uygulamaya dönüştüğünü söylemek mümkün. Zira Instagram, artık bir sosyal ağ uygulamasının ötesinde, influencer iş birlikleri ve alışveriş özellikleriyle sosyal ticaret kavramını baştan sona şekillendiriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.