Ücretsiz hizmet sunduğu hafta sonunda BluTV'nin öne çıkan dizileri ve rakamları

BluTV içerikleri, ziyaretçilerin yüzde 43,8’i tarafından web’den, yüzde 32,2’si tarafından mobilden, yüzde 24’ü tarafından ise Smart TV’den takip edildi.
Ücretsiz hizmet sunduğu hafta sonunda BluTV'nin öne çıkan dizileri ve rakamları

Türkiye'nin önde gelen dijital yayın platformlarından BluTV, geçtiğimiz haftaki sokağa çıkma yasağında iki gün boyunca ücretsiz hizmet sundu. Platform bu jestiyle geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’de en çok indirilen uygulama olurken, 1,729,090 saat izlenme süresi ile hafta sonuna damga vurdu.

BluTV, içeriğini her geçen gün daha da zenginleştirerek birbirinden farklı film, dizi ve belgeseller sunarken her geçen gün daha büyük bir kitleye ulaşmaya devam ediyor. Beğeniyle takip edilen dijital platform, sokağa çıkma yasaklarının başladığı geçtiğimiz hafta sonunu izleyiciler için daha keyifli kılmak adına içeriklerini ücretsiz erişime açtı.

Bu süreçte BluTV özel yapımlarından sırasıyla "Saygı", "Alef", "Yarım Kalan Aşklar", "Sıfır Bir" ve "Aynen Aynen" seyirci tarafından en çok tercih edilen yerli içeriklerden olurken, yabancı yapımlardan "Game of Thrones", "The Handmaid’s Tale", "Normal People", "Euphoria" ve "Chernobyl" seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Bunun yanı sıra BluTV içerikleri, ziyaretçilerin yüzde 43,8’i tarafından web’den, yüzde 32,2’si tarafından mobilden, yüzde 24’ü tarafından ise Smart TV’den takip edildi. Hafta sonu boyunca BluTV’de toplam 1,509,291 saat dizi ve 156,464 saat film izlendi. BluTV’de yer alan dizi ve film harici içerikler ise seyirciler tarafından toplam 63,335 saat boyunca tercih edildi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.