Avansas'ın yeni müşteri sayısı 2,5 kat artarak 475 bine ulaştı

Avansas Genel Müdürü Sedat Anak, sosyal izolasyon ve normalleşme sürecinde tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarındaki değişimi ve tüm Türkiye genelindeki yürütülen çalışmalarla tüketicilerine sağlayacakları çalışmaları paylaştı.
Avansas'ın yeni müşteri sayısı 2,5 kat artarak 475 bine ulaştı

Online ofis marketi olarak hayatımıza giren Avansas, pandemi ile birlikte iş dünyasının da alışveriş alışkanlıklarını değiştirdiğini açıkladı. Avansas tarafından paylaşılan bilgilere göre bir iş gününde gerçekleştirilen hızlı teslimat seçeneği tüketici talebini artırdı.

Paylaşılan bilgilere göre ürün çeşitliliği, hızlı teslimat seçeneği, güvenli ve farklı ödeme seçenekleri son 6 ayda tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının değişiminde önemli rol oynadı. Avansas Genel Müdürü Sedat Anak, sosyal izolasyon ve normalleşme sürecinde tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarındaki değişimi ve tüm Türkiye genelindeki yürütülen çalışmalarla tüketicilerine sağlayacakları çalışmaları paylaştı.

Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren iş ortaklarıyla birlikte ürün tedarikinden, depolanmasına ve sevkiyata kadar birçok yeni düzenlemenin hayata geçirilip, üst düzey hijyen önlemlerin uygulandığını belirten Sedat Anak, kurumsal ve bireysel müşterilerin e-ticarete yönelik hassas yaklaşımlarını ortadan kaldırmak için birçok projeyi eş zamanlı hayata geçirdiklerini de duyurdu.

Avansas Genel Müdürü Sedat Anak

Bu süreçte e-ticaret sitelerinin güvenilirliğinin tesis edilmesi amacıyla, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş birliğiyle hayata geçirilen Güven Damgası uygulamasına dahil olduklarını da paylaşan Anak, hem iş hem de evlerin güvenli alışveriş yeri olmak için ürün ve hizmet çeşitliliklerini artırdıklarını da belirtti.

Paylaşılan bilgilere göre bu dönemde Avansas'ın yeni müşteri sayısı 2,5 kat artarak 475 bine ulaştı. Sosyal izolasyon ve normalleşme sürecini kapsayan 7 aylık süreçte 2019 yılına kıyasla satışlarda artış yaşandığını belirten Anak, Ocak ve Şubat ayındaki yavaşlığın Mart ayında Covid-19 ile birlikte e-ticarete olan ilgiyi hızla artırdığını da aktardı.

İhtiyaç ve hijyen malzemeleri başta olmak üzere ciddi bir sipariş yığılımı olduğunu paylaşan Anak, online perakendenin bu süreçte tüketicilerin kafasındaki soru işaretlerini de ortadan kaldırdığını dile getirdi. Paylaşılan bilgilere göre Avansas platformunu ilk kez kullanan kullanıcı sayısı yüzde 200 artarken, Avansas'ı kullanan yeni müşterilerin yüzde 40’ı kalıcı olarak siparişlerini sürdürdü. E-ticaretin güvenlik ve rahatlığına alışan tüketicilerin kazandıkları bu alışkanlıkları yılın devamında da sürdüreceğini düşündüklerini de paylaşan Anak, yılın son çeyreğinde satışların yüzde 20 artmasını beklediklerini de dile getirdi.

İşyeri ve evlerde ihtiyaçları hızlı karşılamak için 1 iş gününde teslimat yapmak amacıyla kurulan araç filosunun ve istihdamın, pandemi döneminde güçlendirildiğini belirten Anak, 5 ilde sunulan 1 iş gününde gerçekleştirilen teslimatlara yeni il ve ilçeler eklendiğini de belirtti. İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Tekirdağ illerine Balıkesir, İzmir, Manisa, Yalova, Bilecik, Kütahya, Aydın, Eskişehir, Uşak, Afyon, Burdur, Isparta, Denizli, Çanakkale, Muğla ve Antalya eklendi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.