Color kurucu ortağı ve CEO'su Othman Laraki: "ABD halk sağlığı konusunda yeterince gelişmiş değil."

TechCrunch Disrupt 2020 kapsamında gerçekleşen "Tech, Test and Treat: Healthcare Startups in the COVID-19 Era" panelinde sağlık teknolojilerine odaklanan girişimlerin Corona virüs salgını dönemini nasıl geçirdikleri konuşuldu
Color kurucu ortağı ve CEO'su Othman Laraki:

Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi Webrazzi olarak Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla TechCrunch Disrupt etkinliğini takip edeceğimizi ve etkinlikte bizleri neler beklediğini daha önce sizlere aktarmıştık. Bugün başlayan TechCrunch Disrupt 2020 tüm hızıyla devam ediyor.

TechCrunch Disrupt 2020 kapsamında gerçekleşen "Tech, Test and Treat: Healthcare Startups in the COVID-19 Era" panelinde sağlık teknolojilerine odaklanan girişimlerin Corona virüs salgını dönemini nasıl geçirdikleri konuşuldu

Panelin konuşmacılarının Carbon Health kurucu ortağı ve CEO'su Eren Bali ve Color kurucu ortağı ve CEO'su Othman Laraki olduğunu da ekleyelim. 

Sağlık teknolojilerine odaklanan bir şirket olduklarını dile getiren Color kurucu ortağı ve CEO'su Othman Laraki, Color olarak Corona virüs salgını için Carbon Health ile iş birliği içinde çalıştıklarını da hatırlattı. Carbon Health'i ilk olarak TechCrunch Disrupt sahnesinde tanıttıklarını dile getiren Carbon Health kurucu ortağı ve CEO'su Eren Bali, şu an için 25 lokasyona sahip olduklarını ve geçtiğimiz Şubat ayında ilk Covid-19 hastalarını gördüklerini dile getirdi. 

Corona virüs salgınını atlattığımızda neleri farklı yapabileceğimiz ile ilgili çok fazla fikrin ortaya atılacağını belirten Othman Laraki, kanser veya kalp krizi tedavisi konusunda ABD'nin en iyi ülkelerden biri olduğunu fakat halk sağlığı konusunda yeterince gelişmiş olmadığını da sözlerine ekledi.

ABD'nin halk sağlığı konusundaki sorunlarının geçmişten geldiğini dile getiren Bali, bu konuda hizmet veren özel şirketler sayesinde bu sorunların aşıldığını da paylaştı.

Yerel yönetimlerle iş birliği içinde çalışmanın oldukça güzel bir deneyim olduğunun da altını çizen Laraki, test programlarını olabildiğince efektif ve teknoloji odaklı kurguladıklarını da dile getirdi. Son olarak Corona virüs salgını sonrası gelecek ile ilgili açıklamalarda bulunan Laraki, önümüzdeki 10 yıl içinde halk sağlığının teknoloji sayesinde daha erişilebilir olacağını da sözlerine ekledi.

Corona virüs salgını ile birlikte evde test programları, mobil test merkezleri ve Pop-Up klinikler ile ilgili detaylar da paylaşıldı. Hatırlatmak gerekirse Carbon Health'in COVID-19 testi için 100 adet Pop-Up klinik açacağını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.