Fideyo, TechOne ve twozero Ventures’tan 5,6 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı

Hayranı olduğunuz kişiye ulaşarak kişiye özel içerik satın almanızı sağlayan Fideyo, TechOne ve twozero Ventures’tan 5,6 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı.
Fideyo, TechOne ve twozero Ventures’tan 5,6 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı

Daha önce sizlere Fideyo'dan detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Hayranı olduğunuz kişiye ulaşarak kişiye özel içerik satın almanızı sağlayan Fideyo, TechOne ve twozero Ventures’tan 5,6 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı. Ünlüler ile hayranlarını bir araya getiren Fideyo, aldığı yatırım ile globale açılacak ve başta MENA bölgesi olmak üzere Almanya ve Hollanda’da ofis açacak.

Efe Hızır, Doruk Demirsar ve Eren Güncü tarafından kurulan Fideyo, farklı bir hediye arayanlara ya da sürprizleri sevenlere yeni bir alternatif sunuyor. Kullanıcılar, aralarında Serdar Ortaç, Okan Bayülgen, İrem Derici, Hayko Cepkin, Ahmet Çakar, Sinan Engin ve Derya Baykal gibi 185’den fazla ünlü isim arasından dilediklerini seçerek video talep edebiliyor. Ünlü isimler kendilerine gelen mesaj taleplerini eğlenceli videolar haline getirerek Fideyo platformu üzerinden talep eden kişiye ulaştırıyor. Yeni iş tebriği, geçmiş olsun dileği, doğum günü kutlaması, aşk ilanı ya da evlenme teklifi gibi birçok farklı konuda mesaj ünlüler aracıyla birer anıya dönüşüyor.

Fideyo, bu ay yayına almış olduğu yeni versiyonu ile videonun yanı sıra birçok farklı hediye içerik imkanı da sunuyor. Fideyo’nun yeni versiyonu ile kullanıcılar, ünlü isimlerden Twitter ve Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden etkileşim satın alabiliyor. Kullanıcılar, diledikleri kişinin sosyal medya hesaplarına seçtikleri ünlü ismin direkt mesaj göndermesini ya da herhangi bir paylaşımını beğenmesini talep edebiliyor. Kısa sürede aylık video talep sayısını 4 katına çıkaran girişimin yeni içerikleri de oldukça talep görüyor. Türkiye’de yoğun ilgi gören Fideyo, TechOne ve twozero Ventures’dan aldığı yatırım ile operasyonunu MENA, Almanya ve Hollanda gibi ülkelere genişletecek.

Fideyo kurucu ortağı ve CEO’su Efe Hızır yeni yatırımla ilgili olarak şunları söyledi:

Fideyo platformunu yayına aldığımız ilk günden beri oluşan ilginin artarak devam etmesi bizi çok mutlu ediyor. Yeni versiyonumuz ile sunmuş olduğumuz özelliklerin de çok kısa sürede yoğun talep alması bize doğru yolda olduğumuzu tekrar kanıtladı. TechOne ve twozero Ventures gibi 2 önemli fonun yatırımı ile global pazara çok daha güçlü adım atıyoruz. Kısa süre sonra başta MENA bölgesi, Almanya ve Hollanda olmak üzere birçok ülkede Fideyo ismini duyuracağımıza gönülden inanıyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.