iPara'nın yeni genel müdürü Burhan Eliaçık oldu

Bugünden itibaren ise iPara genel müdür olarak görev yapacak olan Eliaçık, kuruluşunda yer aldığı Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin (ÖDED) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürecek.
iPara'nın yeni genel müdürü Burhan Eliaçık oldu

Ödeme alanında sunduğu esnek, gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara'dan ilk olarak 2011 yılının Kasım ayında sizlere bahsetmiştik. Bugün paylaşılan bilgilere göre iPara’nın yeni genel müdürü Burhan Eliaçık oldu. 

Burhan Eliaçık Wirecard AG çatısı altında faaliyet gösteren Wirecard Türkiye'nin Genel Müdürlüğü görevine atandığını geçtiğimiz Mart ayında sizlere aktarmıştık. Bugünden itibaren ise iPara genel müdür olarak görev yapacak olan Eliaçık, kuruluşunda yer aldığı Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin (ÖDED) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürecek.

2015’te ÖDED’in kuruluşunda yer alan Eliaçık ÖDED Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi ile birlikte TOBB e-ticaret Meclisi üyeliğini de sürdürüyor. Eliaçık, bankacılık ve ödeme sistemleri alanındaki 20 yıllık deneyimiyle finansal teknolojilerin gelişmesi ve yaygınlaşmasına öncülük etmeyi hedefliyor. Burhan Eliaçık'ın pek çok konferanslarımızda konuşmacı olarak yer aldığını da hatırlatalım.

Burhan Eliaçık'ın kariyeri ile ilgili detayları bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Eliaçık, iş hayatına 2000 yılında Garanti Bankasında başladı. 2011’de Vodafone Türkiye’de Mobil Finansal Servisler Kıdemli Müdürlüğü - görevine getirildi. Eliaçık, görev aldığı dört yıllık süreç boyunca Türkiye’nin en kapsamlı üye işyeri satış ağına sahip ön ödemeli kart projesini yürüttü. Social Wallet konseptine sahip, içerisinde dünya çapında birçok ilki ve yenilikleri barındıran Vodafone Cep Cüzdan servisini hayata geçirerek, markaya hem ulusal hem de global ölçekte birçok ödül kazandırdı. Eliaçık, son olarak Wirecard Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.