KolayBi’, QNBEYOND Ventures’tan 13,7 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Bugün paylaşılan bilgilere göre ise KOBİ’ler için finans alanında dijital dönüşüm hizmeti veren KolayBi’ QNBEYOND Ventures’tan 13,7 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.
KolayBi’, QNBEYOND Ventures’tan 13,7 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin ofis işlerini optimize ederek verimliliklerini ve sürdürülebilirliklerini artıran bulut tabanlı bir mini ERP olarak hizmet veren NKolayOfis'ten 2017 yılının Kasım ayında sizlere bahsetmiştik. İlk ürünü olan bulut tabanlı ön muhasebe programı NKolayOfis adıyla kullanıma sunan KolayBi’, yeni bir yatırım aldı.

İlk yatırımını 2018 yılında StartersHUB, melek yatırımcı Varol Civil ve HUB GSYO’dan alarak 6,8 milyon TL değerlemeye ulaşmıştı. Bugün paylaşılan bilgilere göre ise KOBİ’ler için finans alanında dijital dönüşüm hizmeti veren KolayBi’ QNBEYOND Ventures’tan 13,7 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Yatırım miktarı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. Söz konusu yatırım geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız QNB Finansbank'ın yatırım kolu olan QNBEYOND Ventures'ın ilk yatırımı olma özelliğini de taşıyor.

Pek çok KOBİ’nin geleneksel yollarla gerçekleştirdiği ön muhasebe işlemlerini dijitale taşımasına yardımcı olan KolayBi’, geçtiğimiz yıl önce Enpara Şirketim, sonrasında ise QNB Finansbank Dijital Köprü ile yaptığı iş birliği sayesinde 15 bini aşkın aktif müşteriye ulaşmıştı.

İş birlikleri ile binlerce kullanıcısını online banka, pazar yeri ve e-Fatura entegrasyonları ile buluşturan girişim, son 6 ayda e-Fatura kullanıcıları için 6.5 milyar TL'lik fatura hacmi oluşturdu. QNBEYOND Ventures'ın yanında Varol Civil’in de katıldığı bu yatırım turu ile birlikte KolayBi’, operasyonel yetkinliğini geliştirirken, yeni ürünleri hayata geçirebilecek.

KolayBi’ kurucu ortağı ve CEO’su Gökhan R. Boyana yaptığı açıklamada “Bu yatırım ile KOBİ’lerin dijital dönüşümünü hızlandırma vizyonuyla büyümemize daha hızlı şekilde devam ederek 2023 yılına kadar 50 bin müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

KolayBi’ ile QNBEYOND Hızlandırma Programı’nda başlayan serüveninin, Dijital Köprü ile güçlü bir iş birliğine dönüştüğünü hatırlatan QNBEYOND Ventures yönetici ortağı Özge Öz, şimdi de bu hikayeyi yatırımla taçlandırmanın büyük mutluluk olduğunu paylaştı.

Güncelleme: StartersHUB tarafından açıklanan yeni bilgilere göre KolayBi’ girişimine 200 bin dolar yatırım yapıldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.