Bulut tabanlı mini ERP girişimi: NKolayOfis
Girişim

Bulut tabanlı mini ERP girişimi: NKolayOfis

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin ofis işlerini optimize ederek verimliliklerini ve sürdürülebilirliklerini artıran bulut tabanlı bir mini ERP olarak hizmet veren NKolayOfis, işletmeler için ön muhasebe ve NBox dosya koruma altyapısı ile dosya ve evrak yönetimi hizmetleri veriyor.

2016 yılı sonunda test (MVP) ürünü olarak piyasaya çıkan NKolayOfis, Cem Taylan Ekinci ve Rauf Gökhan Boyana tarafından kuruldu. Yaklaşık 6 aylık geliştirme sürecinin sonunda 2017 yılında kullanıma sunulan NKolayOfis, şu an için 7 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Kurumsal banka entegrasyonu: BankFIX

11 banka ile anlaşmalı olan banka entegrasyonu ürünü BankFIX ile de anlık finans hareketlerinin takip edilmesine olanak tanıyan NKolayOfis, muhasebe ve cari yönetimi, sipariş yönetimi, nakit akış yönetimi, fatura ve irsaliye yönetimi, kasa - banka takibi ve stok yönetimi gibi özellikler sunuyor.

Farklı sektörlerde hizmet veren işletmeler tarafından kullanılan NKolayOfis, yüzde 28 ile en çok hizmet sektöründeki firmalara destek sağlıyor. Hizmet sektörünü ise yüzde 24 ile inşaat ve yüzde 19 ile üretim sektörleri takip ediyor. NKolayOfis çözümünü deneyenlerin yüzde 14'ünün hizmeti satın aldığını da ekleyelim.

Hem ülkemizde hem de yurt dışında pek çok rakibe sahip olan NKolayOfis, BankFIX çözümü sayesinde rakiplerinden ayrılıyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere kurumsal banka entegrasyonu olarak hizmet veren BankFIX çözümünün NKolayOfis’ten bağımsız olarak satın alınabildiğini de ekleyelim.

Birim dönüşümlü stok yönetimi

BankFIX'in yanı sıra birim dönüşümlü stok yönetimi ile rakiplerinin önüne geçmeyi de hedefleyen NKolayOfis, kullanıcılarının ürettikleri, aldıkları veya sattıkları ürünleri farklı birimlerle kayıt altına almasını sağlıyor. Kısacası rulo halinde üretilen ya da satın alınan bir ürünü metreler halinde satabiliyor.

Aylık hizmet ücretleri talep ederek bir gelir modeli oluşturan NKolayOfis, banka ve diğer entegrasyonlar için ekstra bir ücret talep etmiyor. Geçtiğimiz Mart ayında StartersHub tarafından düzenlenen StartersHub XO yarışmasında ön yatırım almaya hak da kazanan NKolayOfis, ülkemizdeki KOBİ’lerin dijitalleşmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. İlerleyen dönemlerde yurt dışına açılmayı da hedefleyen NKolayOfis, global versiyonu için Körfez ülkelerinin kullanımına sunmayı hedefliyor.

Yorumlar (9)
 1. Bi sıkılmadılar aynı kelimelerden proje üretmeye. Zamanında sepet furyası çıktı her şeyin sonuna "sepeti" eklediler. Sonra en kelimesi çıktı enpara, enmoda filan gitti. Şimdide kolay kelimesini buldular. Kolay restoran, kolay ofis gidiyor bakalım. Bunlar bide en'i "n" olarak eklemişler. Onuda n11'den bi aldılar bilmiyorum. Ama ismin hiçbir yerinden özgünlük yok. Projeyi 1 ay uzatsaydınız da özgün bir isim bulsaydınız keşke. Özgün olmayan proje ismi basit duruyor.

  1. M. Hakan Özaltay M. Hakan Özaltay

   Bizim "PİR Online Proje ve Şantiye Programı"mız var, sloganımız da "İşin PİR'i var". :)

 2. Daha yolun çok başındalar. Aktivasyon maili bile düzgün gelmediği için test yapamadım. Bir hata oluştu şeklinde mesajları hiç sevmem. Ne olduğu belli değil sürekli mail atıp durumu anlatmak zorundasın. O yüzden ben kimsenin gözü kapalı yürüyeceği bir platform olduğunu en azından şu aşamada düşünmüyorum.

 3. nkolayofisi biz yaklaşık 1 yıldır kullanıyoruz. İlk versiyonlarında, mevcut ön muhasebe ve türevlerine göre son derece başarılıydı. Şuan ki versiyonuna bize gelen email davetiyesi sayesinde girip baktık proje takibimizi kolaylaştıracak yeni özellikler eklemişler...Sağlam bir mini-erp olma yolunda ilerliyorlar. bizim gibi şirketler için artık logoya sapa veya oracle artık para vermemize gerek yok.... Şu versiyonu bile Paraşüt ve bizimhesaptan çok çok daha iyi. Umarım yakında ingilizce versiyonlarını ve mobil uygulamalarını da yakın da çıkarlar ve yurt dışı şantiyelerimiz de de kullanırız.

  1. içeriden yazdırılan bir yanıt olduğunu bu kadar belli etmeseydiniz keşke

 4. Namık Doğru Namık Doğru

  satışçı ve proje bazlı gelir gider takibi varmış bence bu çok iyi. Kullanımı kolay görünüyor. Farklı döviz kurlarında fatura oluşturabiliyorsun ben sadece TL kullandığım için benim için önemli değil ama genel olması iyi birşey. Bence farklı özellikte bir kaç tane uygulama olması çok iyi piyasada çünkü isim vermeyeyim ama bazıları herkesin isteğine cevap vermiyor.

 5. Ayhan T Ayhan T

  nayssss fintech çalışıyor

 6. Serkan Tezer Serkan Tezer

  Kurumsal banka entegrasyonu çok kritik. Bravo.

 7. Pr Dedektifi Pr Dedektifi

  Bıkmadı ekipler kendileri giripte yorum yazmaya... Acil kaliteli pr çalışması yapacak birileriyle irtibata geçmeliler yoksa bu tanıtım yazılarına kendi yorumlarını yazma yüzünden ellerine yüzlerine bulaştıracaklar.