Apple'dan MacBook modellerinin pil ömrünü uzatmak için yeni özellik: Pil Sağlığı Yönetimi

Pil Sağlığı Yönetimi özelliği MacBook modellerinin kimyasal yaşlanma hızını düşürerek pil ömürlerini genel olarak uzatmayı hedefliyor.
Apple'dan MacBook modellerinin pil ömrünü uzatmak için yeni özellik: Pil Sağlığı Yönetimi

Apple, MacBook modellerinin pil ömrünü geliştirmek için önemli bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. "Pil Sağlığı Yönetimi" adındaki özellik bugün geliştiricilerin kullanıma sunuldu. Söz konusu özelliğin macOS Catalina 10.15.5 güncellemesi ile kullanıcılara ulaşacağını da ekleyelim.

Pil Sağlığı Yönetimi özelliği MacBook modellerinin kimyasal yaşlanma hızını düşürerek pil ömürlerini genel olarak uzatmayı hedefliyor. Pek çok kullanıcı MacBooklarını sürekli şarja takılı olarak kullanıyor. MacBookların sürekli şarjda olması ise pil sağlıklarını oldukça kötü etkiliyor.

Bu durumu ortadan kaldırmak için geliştirilen Pil Sağlığı Yönetimi özelliği, MacBooklarınızın tamamen şarj olmasını engelleyecek. Paylaşılan bilgilere göre bu özellik açık olduğunu MacBooklarınızı şarja takılı olarak kullansanız da asla yüzde 100 şarja ulaşamayacaksınız

Şarj durumuna baktığınızda 100'de 100 olarak görünse de Pil Sağlığı Yönetimi özelliği sayesinde pil kapasitesinin sadece izin verilen kısmı 100'de 100 olarak doldurulacak. Kısacası MacBookunuzun şarjı tamamen dolu görünse de aslında pil kapasitesinin tamamı kullanılmıyor olacak. Pilin her zaman tam dolu olarak kullanılmaması ise ömrünü uzatacak. Thunderbolt 3 desteği olan tüm MacBook modelleri için bu özelliğin kullanıma sunulacağını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.