GitHub artık takımlar için de ücretsiz

GitHub CEO'su Nat Friedman, yayınladığı bir blog yazısıyla artık takımlar için de GitHub'ın ücretsiz olduğunu duyurdu.
GitHub artık takımlar için de ücretsiz

2018 yılında Microsoft tarafından satın alınan dünyanın en popüler kod deposu GitHub'ın geçtiğimiz ay iOS ve Android platformları için uygulamalarını yayınladığını sizlerle paylaşmıştık.

Bugün GitHub CEO'su Nat Friedman, yayınladığı bir blog yazısıyla artık takımlar için de GitHub'ın ücretsiz olduğunu duyurdu.

Yazılım geliştiren takımlar daha öncesinde GitHub kullanmak istediğinde ücretli paketlerden birine abone olmak zorundaydı. Bu durum da yazılım geliştiren ekiplerin GitHub alternatiflerine yönelmesine sebep oluyordu.Friedman, blog yazısında ücretin yazılım geliştiren takımların GitHub kullanması için bariyer olmaması gerektiğini belirtmiş.

Bu gelişmeyle beraber yazılım geliştiren takımlar da artık ücretsiz bir şekilde CI/CD, proje yönetimi, kod inceleme gibi özellikleri ücretsiz kullanabilecek.

Peki GitHub tamamen mi ücretsiz?

Hayır, kurumsal özellikler, kişiselleştirilmiş müşteri desteği gibi daha gelişmiş özellikler kullanmak isteyen takımlar ücretli aboneliklerden faydalanabilecek. Daha önceleri kullanıcı başına aylık 9 dolar olan takım planı bu gelişmeyle beraber aylık 4 dolar seviyesine çekilmiş. Planlar da aşağıdaki gibi güncellenmiş.

GitHub bundan bir yıl önce daha önceleri ücretli olan sınırsız özel depo özelliğini ücretsiz hale getirmişti. Anlaşılan GitHub, Microsoft desteğiyle beraber versiyon kontrol ve kod depolama alanında liderliğini sürdürebilmek ve büyümesini devam ettirebilmek için yazılım ekosistemini desteklemeye hızla devam edecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.