GitHub'ın iOS ve Android için mobil uygulaması yayına alındı

Uygulamanın şu anda hem App Store'dan hem de Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirilebildiğini hatırlatalım.
GitHub'ın iOS ve Android için mobil uygulaması yayına alındı

Microsoft'a ait GitHub bugün iOS ve Android için yeni mobil uygulamasını yayına aldı. GitHub'ın mobil uygulamasının geliştiricilerin bilgisayarlarından uzaktayken projeleri yönetmelerine, görevleri düzenlemelerine, sorunlar hakkında geri bildirimde bulunmalarına, yorumlara yanıt vermelerine yardımcı olmak için tasarlandı.

GitHub bildirimleri, e-postaların gelen kutusuna benzeyen bir gelen kutusunda görünüyor ve bunları kaydetmek veya tamamlandı olarak işaretlemek için görevleri hızlıca kaydırabilmeniz mümkün oluyor. Birisi geri bildiriminize güveniyorsa, bir projenin başlamasını ya da devam etmesini sağlamak için kullanışlı olabilecek emoji içeren yorumlara da yanıt verebiliyorsunuz. 

Uygulama ayrıca, aşağıdaki son ekran görüntüsünde gösterildiği gibi kodu görüntülemenize izin veriyor, ancak uygulama içindeki hiçbir kodu düzenleme yetkiniz bulunmuyor. Bu da GitHub'ın mobil uygulamasının aslında bir "yardımcı uygulama" olduğunu kanıtlıyor diyebiliriz. Yani GitHub, geliştiricilerin dijital ürünler oluşturmak için hareket halindeyken kullanabileceği bir asistan demek doğru olacaktır.

Uygulama ilk olarak kasım ayında beta olarak kullanıcılara sunulmuştu.

GitHub'ı Android için Google Play Store'dan, iOS için App Store'dan indirebilirsiniz.

GitHub, 2019 yılında yazılımcıların gelir elde edebilmesi için yeni bir servisi kullanıma sunmuştu. Buna göre GitHub kullanıcıları, Sponsors servisi ile birlikte tek bir tuş yardımıyla açık kaynaklı projelere ve proje katılımcılarına bağışta bulunabiliyorlar. Sponsors servisinin Open Collective, Tidelift, Ko-fi ve Patreon gibi servislerle benzer bir çalışma mantığına sahip olduğunu da hatırlatmış olalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.