Yıldız Holding 3 girişime yatırım yapacağını duyurdu

Paylaşılan bilgilere göre Yıldız Holding’in girişimleri desteklemek amacıyla başlattığı hızlandırma programı kapsamında, üç farklı girişime yatırım yapılacak.
Yıldız Holding 3 girişime yatırım yapacağını duyurdu

Yıldız Holding'in uluslararası girişim yatırım programına seçilen girişimlerin belli olduğunu geçtiğimiz Şubat ayında sizlere aktarmıştık. Hatırlatmak gerekirse Yıldız Holding’in global iş ortağı Sente Foundry ile yürüttüğü programa seçilen girişimciler, pazarlama ve perakende teknolojileri, tedarik zinciri teknolojileri ve tüketici deneyimi konusunda çözümler üretiyor. 

Bugün paylaşılan bilgilere göre ise Yıldız Holding’in girişimleri desteklemek amacıyla başlattığı hızlandırma programı, üç farklı girişime yatırım yapacak. Konu ile ilgili bir açıklama paylaşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Ülker, program kapsamında 500 başvuru arasından detaylı bir çalışmayla ön eleme sürecini tamamladıklarını ve dünyanın dört bir yanından yeni girişimcileri büyük şirketlerle buluşturan iş ortağımız Sente Foundry ile şubat ayında başlayan altı haftalık verimli bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Bu süreçte belli süreçleri başarıyla geçerek seçilen yedi girişimi sadece dinlemekle kalmadıklarını, onlara Yıldız Holding ve şirketlerinin deneyimini de aktararak mentorluk yaptıklarını da paylaşan Ülker, aralarından seçtikleri üç girişime de program kapsamında yatırım yapacaklarını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre söz konusu yatırım VibeVision, TradeMonday ve DeepNeed girişimlerine yapılacak. Aldığımız bilgilere göre Yıldız Holding her bir girişime 50 bin dolar yatırım yapacak. Yatırım alacak olan girişimlerden bahsedecek olursak VibeVision girişimi, duyguları analiz eden ve ölçümleyen bir girişim olarak hizmet veriyor. 

VibeVision'ın Helsinki merkezli bir girişim olduğunu da ekleyelim. 2016 yılında kurulan ABD merkezli bir girişim olan TradeMonday, yapay zeka destekli perakende platformu olarak hizmet veriyor. Müşteri sadakatini artırmak amacıyla yola çıkan DeepNeed girişimi ise kullanıcılarına yapay zeka temelli bir teknoloji sunuyor.

Sente Foundry iş birliğiyle yürütülen ve Corona virüs salgınına yönelik önlemler nedeniyle online tamamlanan programın ikinci döneminin önümüzdeki Haziran ayında başlayacağını ve odağına gıda hammaddeleri, yeni ürünler ve ambalaj alanlarını alacağını da ekleyelim..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.