Yenilenen MenaPay, blockchain tabanlı SuperApp oldu

MenaPay, uzun süren bir geliştirme sonrası MenaPay uygulamasını mevcut işlevlerine yeni özellikler ekleyerek SuperApp olarak güncelledi.
Yenilenen MenaPay, blockchain tabanlı SuperApp oldu

Geçtiğimiz aylarda Asya'da ortaya çıkan trend SuperApp'lerden size bahsetmiştik. Super Application olarak anılan ve kısaca SuperApp olarak adlandırılan uygulamalar, tek uygulamada birçok fonksiyonu bir araya getiriyor. Kullanıcılar SuperApp’ler ile birlikte telefonlarına farklı uygulamalar yüklemelerine gerek kalmadan tek bir uygulama ile birden fazla ihtiyacını karşılayabiliyor.

Kullanım kolaylığı ve işlevsellikleri ile ön plana çıkan SuperApp’lerin kullanıcı sayısı, zaman tasarrufu sağlamak ve telefonda daha fazla alan yaratmak gibi nedenlerden dolayı her geçen gün artıyor. Geleceğin mobil uygulamalarının hepsinin birer SuperApp olma yolunda çalışmalar yaptığını belirten yetkililer, kullanıcıların tek bir uygulama üzerinden sebze meyve alışverişini yaparken aynı uygulama üzerinden tiyatro bileti alabileceklerini ya da seyahat planlamasını da yapabileceklerine dikkat çekiyor.

Kullanımı son derece basit bir arayüz ile kişilerin dijital ekonomiye katılımını kolaylaştırmak hedefiyle yola çıkan blockchain tabanlı MenaPay, uzun süren bir geliştirme sonrası MenaPay uygulamasını mevcut işlevlerine yeni özellikler ekleyerek SuperApp olarak güncelledi.

Çeşitli hizmetleri tek uygulamada birleştiren SuperApp'in blockchain üzerindeki uygulaması MenaPay SuperApp ile kullanıcılar, tek bir tıkla finansal çözümlere ve sosyal araçlara ulaşabiliyor. MenaPay SuperApp uygulamasında kullanıcılar, para transferi ve ödemelerini yapabildiği gibi kolay bir şekilde oyun pini satın alabiliyor. Birçok oyun şirketi ve oyun sağlayıcıları ile anlaşma sağlayan MenaPay SuperApp’te tek bir tıkla uygulama içerisinden ZULA e-pin, Razer Golds gibi yüzlerce oyun pinlerini anasayfada yer alan “E-Pin” butonuna tıkladıktan sonra satın almak mümkün.

Kripto para işlemlerini gerçekleştirebiliyor, staking işlemiyle kripto paraları ile yatırım yapabiliyor, sosyal medya uygulamalarına hızla erişiyor ve Twitch'e hızla bağlanarak bağış yapabiliyorlar. Twitch hesabınızı MenaPay uygulamasına bağlayarak izleyicilerden MenaCash ile bağış toplayabilir, yayınınızı kesintisiz izlemelerini sağlayabiliyorsunuz. Bu arada belirtelim MenaPay’in Twitch’teki diğer bağış yöntemlerinden farkı, yayıncıların yayınlarına veya profillerine QR kod ekleyerek izleyicilerin birkaç saniyede QR Kod okutarak bağış yapabilmesini sağlaması.

MenaPay SuperApp'te olan özellikleri geliştirme konusunda çalışmalarına son hız devam ettiklerini belirten MenaPay ekibi, 2020 yılının yarısına kadar 3 farklı yenilik daha getireceklerini açıkladı..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.