Teknopark İstanbul, Siber Güvenlik Kuluçka Merkezi’ni kurmaya hazırlanıyor

Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren ve derin teknoloji tabanlı siber güvenlik fikirleri üzerinde çalışmalar yürüten girişimlere ev sahipliği yapacak merkezin önümüzdeki faaliyete geçmesi hedefleniyor.
Teknopark İstanbul, Siber Güvenlik Kuluçka Merkezi’ni kurmaya hazırlanıyor

Her geçen gün teknoloji ekosisteminin en önemli alanlarından biri haline gelen siber güvenlik ile ilgili yeni çalışmalar karşımıza çıkıyor. Bugün paylaşılan bilgilere göre Teknopark İstanbul, Siber Güvenlik Kuluçka Merkezi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren ve derin teknoloji tabanlı siber güvenlik fikirleri üzerinde çalışmalar yürüten girişimlere ev sahipliği yapacak merkezin önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi hedefleniyor. Teknopark İstanbul’un 3. Etap binaları kapsamında inşaatı süren Cube Incubation binasında brüt 2 metrekarelik alanda kurulacak Siber Güvenlik Kuluçka Merkezi için 70 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapılacağını da ekleyelim.

Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren ve teknoloji geliştiren girişimcilere ev sahipliği yapacak olan merkezde 6 aylık dönemlerde 15, 1 yılda ise 30 siber güvenlik girişiminin desteklenmesi planlanıyor. Siber Güvenlik Kuluçka Merkezi’nde girişimciler ofis, online / offline eğitim, mentorluk, laboratuvar, temiz oda altyapısı ve teknik danışmanlık gibi olanaklardan ücretsiz veya çok düşük maliyetlerle yararlanabilecek.

Girişimcilik ekosistemindeki bilgi birikimini siber güvenlik ekosistemine aktararak ülkemiz için sorumluluk aldıklarını ifade eden Teknopark İstanbul Genel Müdür Bilal Topçu, siber güvenliğin dünyada pek çok devlet tarafından kamu politikaları arasına alınmış durumda olduğunu ve kuracakları merkezin çok başarılı örneklerinin İngiltere, İsrail, Singapur ve Estonya gibi ülkelerde görüldüğünü de sözlerine ekledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.