Otonom sürüş teknolojilerine odaklanan Five, 41 milyon dolar yatırım aldı

Londra merkezli Five girişimi, önemli bir yatırım aldığını duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre Five, 41 milyon dolar yatırım aldı.
Otonom sürüş teknolojilerine odaklanan Five, 41 milyon dolar yatırım aldı

Hem teknoloji hem de otomotiv dünyasının geleceği olarak görülen otonom teknolojiler üzerine çalışan pek çok girişim bulunuyor. Bu girişimlerden biri olan Londra merkezli Five girişimi, önemli bir yatırım aldığını duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre Five, 41 milyon dolar yatırım aldı.

Taşımacılık filoları için otonom sürüş teknolojileri üretme hedefi ile yola çıkan Five, teknolojisini lisanslayarak markalara satmayı hedefliyor. Five'ın 41 milyon dolarlık B serisi yatırım turuna Trustbridge Partners, Direct Line ve Sistema VC firmalar katıldı. 

Five'ın halihazırda yatırımcıları konumunda bulunan Lakestar, Amadeus Capital Partners, Kindred Capital ve Notion Capital'ın da 41 milyon dolarlık yatırım turuna katıldığını da belirtelim. Eski adı ile FiveAI girişiminin yeni yatırım ile birlikte aldığı toplam yatırımı 77 milyon dolara çıkardığını da ekleyelim.

Hatırlatmak gerekirse Five, 2017 yılında Seri A yatırım turunda 35 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. Girişimin her iki yatırım turunda da değerlemesi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadığını da ekleyelim.

Five tarafından paylaşılan bilgilere göre alınan 41 milyon dolarlık yeni yatırım girişimin yeni ürünler geliştirmesi için kullanılacak. Yapılan yatırım ile birlikte Direct Line'ın yönetici direktörlerinden Gus Park'ın Five yönetim kuruluna katıldığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.