50 milyon dolar yatırım alan online eğitim girişimi Udemy'nin değerlemesi 2 milyar dolara ulaştı

Eren Bali'nin kurucularından olduğu global online eğitim platformu Udemy, uzun yıllardır partneri olan Japonyalı yayıncı Benesse Holdings'ten 50 milyon dolar yatırım aldı.
50 milyon dolar yatırım alan online eğitim girişimi Udemy'nin değerlemesi 2 milyar dolara ulaştı

Eren Bali'nin kurucularından olduğu global online eğitim platformu Udemy, uzun yıllardır partneri olan Japonyalı yayıncı Benesse Holdings'ten 50 milyon dolar yatırım aldı. Udemy, aldığı yeni yatırımla değerlemesini 2 milyar dolara çıkardı. Girişimin bundan önceki yatırımı 4 yıl önce gerçekleşmişti

Udemy CEO'su Gregg Coccari, Benesse'nin Udemy için önemli bir stratejik ortak olduğunu ve bu yatırımın iki şirketin arasındaki ilişkileri güçlendirdiğini söyledi. Yatırım turu, şirketin globalde daha da büyüdüğü bir yılın devamında gerçekleşti. Udemy, Ocak 2020'de onuncu yılını kutladı ve platformda bilgilerini paylaşan eğitmenlere bu zamana kadar 350 milyon dolar yatırım yaptı. Şirket, dünyanın dört bir yanındaki pazarlara daha fazla yatırım yapmayı planlıyor ve San Francisco'daki merkezini genişletmenin yanı sıra Denver, Dublin, Gurgaon, Sao Paulo ve Ankara'daki 'daki ofislerini büyütecek. 

Udemy, 2019'da, tamamen yerelleştirilmiş bir ürün deneyimi sunan ve Japonca, İspanyolca, Portekizce, Almanca dillerinde yerel eğitmenler tarafından öğretilen yeni kurs koleksiyonlarıyla "Udemy for Business" abonelik tabanlı kurumsal öğrenme ürününü global olarak genişletti. Buna ek olarak, kurumlara çalışanların katılımı ve kariyer gelişimi gibi belirli sonuçlara ulaşmak için kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleri oluşturmalarını sağlayan "Learning Paths" ürünü tanıtıldı. 2019'da Udemy for Business, 5 binden fazla kurumsal çalışan tarafından kullanıldı. Ürünü kullanan şirketler arasında Adidas, Booking.com, Pinterest, Toyota ve Wipro gibi şirketlerin olduğunu da hatırlatalım. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.