Ücretsiz deneme sürümünü kaldıran Netflix Türkiye, üyelik gerektirmeden film izleme imkanı sağlıyor

Netflix, 12 Şubat'ta devamı yayınlanan To All The Boys I’ve Loved Before (Sevdiğim Tüm Erkeklere) filmini 9 Mart'a kadar Netflix hesabı olmaksızın tüm Türkiye’de herkesin izleyebileceğini belirtti.
Ücretsiz deneme sürümünü kaldıran Netflix Türkiye, üyelik gerektirmeden film izleme imkanı sağlıyor

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle Netflix'in ücretsiz deneme sürümünü Türkiye'de kaldırdığından bahsetmiştik. Bu özelliğin kaldırılmasıyla ilgili çeşitli spekülasyonlar olsa da bir Netflix sözcüsü konuya açıklama getirmişti. Netflix sözcüsü, Netflix olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planladıklarını söylemişti.

O zaman için merak ettiğimiz kampanyalardan biri, dün Netflix Türkiye'nin Twitter hesabından kullanıcılarla paylaşıldı. Netflix, 12 Şubat'ta devamı yayınlanan To All The Boys I’ve Loved Before (Sevdiğim Tüm Erkeklere) filmini 9 Mart'a kadar Netflix hesabı olmaksızın tüm Türkiye’de herkesin izleyebileceğini belirtti. Böylelikle platformun, kendi tanıtımını yaparken aynı zamanda To All The Boys I’ve Loved Before'un devam filmi konusunda kullanıcıları meraklandırıp kişileri üye olmaya teşvik ettiğini söyleyebiliriz. Bu da Türkiye özelinde daha önce görmediğimiz bir yenilik.

Daha önceki yazımızdan da hatırlayacaksınız; Netflix, ücretsiz deneme sürümünü Türkiye'den önce Birleşik Krallık ve Meksika'da da iptal etmişti. 

Bundan 6 ay önce Türkiye'de 1,5 milyon ücretli abonesi olan Netflix'in yeni kampanyalarla beraber üye sayısında ne gibi bir artış olacağı merak konusu diyebiliriz. Son olarak Netflix'in globalde 2019'un son çeyreğinde 5,47 milyar dolar, yıl boyunca ise 20,16 milyar dolar gelir elde ettiğini belirtelim. 

Netflix Türkiye'nin bu yeniliğin devamında ne gibi kampanyalar yapacağını ise merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.