Üniversite eğitimini internete taşıyan Outlier, 11,7 milyon dolar yatırım aldı

Öğrencilerin üniversitede ekstra kredi alabilmeleri için online olarak ders almalarına imkan sağlayan Outlier, GSV Ventures'ın liderliği üstlendiği A Serisi yatırım turunda 11,7 milyon dolar yatırım aldı.
Üniversite eğitimini internete taşıyan Outlier, 11,7 milyon dolar yatırım aldı

Öğrencilerin üniversitede ekstra kredi alabilmeleri için online olarak ders almalarına imkan sağlayan Outlier, GSV Ventures'ın liderliği üstlendiği A Serisi yatırım turunda 11,7 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılan diğer şirketler Harrison Metal, Tectonic Capital ve Jackson Square Ventures olarak açıklandı. Girişim yeni yatırımla birlikte aldığı toplam yatırım miktarını 16 milyon dolara çıkardı.

2019 yılında, daha önce MasterClass'ın kurucu ortakları arasında gördüğümüz Aaron Rasmussen tarafından hayata geçirilen Outlier, MasterClass'ten farklı olarak öğrencilerin derslerden gerçek anlamda kredi almalarına olanak sağlıyor. Outlier'ın Pittsburg University ile anlaşması bulunuyor ve öğrenciler Outlier üzerinden kredi aldığı zaman Pittsburg University bunları "devredilebilir kredi" olarak sunuyor. Devredilebilir krediler, kullanıcı başka üniversitenin öğrencisi olsa bile belirlenen dersten gerçek kredi alınmasını sağlamış oluyor. Ancak bu konuda eğitim alınan üniversitenin de izni gerekiyor.

Ders ücreti: 400 dolar

Outlier, ders başına 400 dolar ücret talep ediyor, ancak bu ücrete ders kitapları da dahil olmak üzere tüm ücretler dahil ediliyor. Girişim, ilk derslerini güz döneminde gerçekleştirdi ve şimdi bu sınıflardaki öğrencilerin geleneksel sınıflardaki karşılaştırılabilir öğrencilere kıyasla aynı oranda C notuna veya daha iyisine ulaştıklarını söylüyor. Outlier ayrıca Pittsburgh University ile olan ortaklığını 2020 bahar ve yaz dönemine kadar genişlettiğini de açıkladı. 

Outlier'da ders verenler Yale, MIT, Columbia ve Cornell gibi seçkin üniversitelerde eğitim veren profesörler ve eğitmenler olarak karşımıza çıkıyor. Matematik, Psikoloji gibi birçok branşın dersini platformda bulabilmek de mümkün. Platformda birebir ve grup dersleri seçeneği de mevcut.

Girişim aldığı yeni yatırımı ders sayısını artırmak için kullanacağını açıklıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.