Disney'in online tv platformu Disney+ yayına alındı

Dünyanın en büyük eğlence şirketi, Star Wars, Marvel ve Pixar filmlerinin yanı sıra yaklaşık 400 çocuk filminin kütüphanesini içeren, şirketin en iyi filmleri ve TV şovları ile dolu bir ürünle popülerliği yakalayabileceğini düşünüyor.
Disney'in online tv platformu Disney+ yayına alındı

Online tv pazarında son dönemde ciddi bir rekabet olduğunu söylemek mümkün. Netflix'in şu an için başı çektiği pazarda, Apple, Disney gibi yeni oyuncuların yanı sıra HBO gibi kanallar da oldukça dikkat çekiyor. Her ne kadar Netflix, global olarak ciddi bir kullanıcı sayısına sahip olsa da yayına alınan yeni platformlar dengeleri değiştirecek gibi duruyor.

Geçtiğimiz aylarda Apple, kendi online tv platformu Apple TV+'ı yayına almış ve bir anda gündem yaratmıştı. Şimdiyse Disney'in merakla beklenen platformu Disney+ aktif olarak kullanılabiliyor. Walt Disney Co., neredeyse asırlık bir eğlence devini streaming sektöründe bir lider haline getirme çabasıyla, Salı sabahının erken saatlerinde Disney+ platformunu başlattı.

Disney+'ın aylık fiyatı 7 dolar

Disney, Netflix, Amazon ve Apple da dahil olmak üzere önemli şirketlerle dolu bir pazara giriyor. Platformun gelecekte AT&T ve Comcast gibi rakipleri de olacak. Dünyanın en büyük eğlence şirketi, Star Wars, Marvel ve Pixar filmlerinin yanı sıra yaklaşık 400 çocuk filminin kütüphanesini içeren, şirketin en iyi filmleri ve TV şovları ile dolu bir ürünle popülerliği yakalayabileceğini düşünüyor. Ayda 7 dolar olarak fiyatlandırılan Disney+'ın, şirketin beş yıl içinde dünya çapında 90 milyon aboneyi çekebileceği bir bahis olduğunu söylemek de mümkün.

19 milyondan fazla Verizon müşterisi, Disney firmasıyla yaptığı anlaşma sayesinde hizmeti ilk yıl ücretsiz alabilecek. Bu arada, Disney fan club üyeleri, ayda 4 dolardan az bir ücretlendirmeyle üç yıllık bir abonelik için ön ödeme yaptılar.

Disney, ürünü mümkün olduğu kadar çok insanın erişimine açmak istiyor. Müşteriler şifrelerini aile başına en fazla 10 cihazda saklayabilecek ve aynı anda dört film veya dizi izleyebilecek. Marvel ve yeni edinilen National Geographic kanalı da dahil olmak üzere şirketin ana markalarının adını taşıyan beş ana bölümden oluşuyor. 

Diziler tek seferde yayınlanmayacak

Disney+'ta diziler Netflix'teki gibi tek seferde değil, her hafta birer bölüm şeklinde yayınlanacak. Disney'in ürün içeriği ve pazarlaması başkanı Ricky Strauss'a göre, programlar Pasifik saat dilimine göre cuma günleri gece 12'de yayınlanacak.

Aboneler, 12,99 dolar karşılığında aboneler Disney+, ESPN+ ve Hulu'nun reklam destekli sürümünü içeren bir paket satın alabilecekler. Bu üç hizmet, bireysel olarak satın alındığında ayda 18 dolara mal oluyor. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.