Avrupa merkezli e-scooter girişimi Voi Technology, 85 milyon dolar yatırım aldı

10 Avrupa ülkesinde ve 38 farklı şehirde faaliyet gösteren İsveç merkezli e-scooter girişimi Voi Technology, B Serisi yatırım turunda 85 milyon dolar yatırım aldı.
Avrupa merkezli e-scooter girişimi Voi Technology, 85 milyon dolar yatırım aldı

10 Avrupa ülkesinde ve 38 farklı şehirde faaliyet gösteren İsveç merkezli e-scooter girişimi Voi Technology, B Serisi yatırım turunda 85 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılan isimler Balderton Capital, Creandum, Project A, JME Ventures, Raine Ventures, Kreos Capital, Inbox Capital, Rider Global ve Black Ice Capital oldu.

Voi Technology'nin geçtiğimiz yılın aynı döneminde de Balderton Capital'dan 50 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım. Voi, aldığı yeni yatırımı faaliyet gösterdiği 38 şehirdeki hizmetini geliştirmek, teknoloji platformunu ve ürünlerini geliştirmek amacıyla Ar-Ge harcamasını artırmak için kullanacağını belirtiyor.

2018 yılında faaliyetlerine başlayan şirket, e-scooter kiralamalarıyla tanınıyor, ancak şimdi bir dizi farklı ulaşım aracı sunan bir mikro mobilite sağlayıcısı olarak piyasadaki yerini alıyor. Voi'nin sunduğu hizmetler arasında şehir içi taşımacılığın yeniden şekillendirilmesine yardımcı olacak daha geniş bir taşımacılık işletmecisi olma ve insanların araba kullanmasının engellenmesi amacıyla çeşitli e-scooter ve e-bisiklet modelleri bulunuyor.

Şu anda 4 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan Voi Technology'de bugüne kadar gerçekleştirilen sürüşü sayısı ise 14 milyonu aşmış durumda. 

Girişimin kurucu ortağı ve CEO'su Fredrik Hjelm, Voi'nin yapay zeka destekli filo yönetiminin ve platformun gelecekteki ürün portföyünün genişlemesini destekleme yeteneğini geliştirdiklerini de belirtiyor. Bu da başka bir deyişle, Voi Technology'den gelecekte yeni mikro mobilite cihaz kategorileri bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.