Doktorlar için inşa edilen sağlık platformu BrainCheck, 8 milyon dolar yatırım aldı

Doktorlara özel olarak hayata geçirilen bilişsel sağlık platformu BrainCheck, S3 Ventures ve Tensility Venture Partners'ın liderliği üstlendiği A Serisi yatırım turunda 8 milyon dolar yatırım aldı.
Doktorlar için inşa edilen sağlık platformu BrainCheck, 8 milyon dolar yatırım aldı

Doktorlara özel olarak hayata geçirilen bilişsel sağlık platformu BrainCheck, S3 Ventures ve Tensility Venture Partners'ın liderliği üstlendiği A Serisi yatırım turunda 8 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna katılan diğer şirketler True Wealth Ventures ve Nueterra Capital oldu. Girişim topladığı 8 milyon dolarla toplam yatırım miktardını 11 milyon dolara çıkardı.

Girişim aldığı yeni yatırımı, BrainCheck'in hekim grupları arasında ve kurumsal sağlık pazarında kullanımını artırmayı hedefleyen pazarlama ve iş geliştirme girişimleri için kullanacak. BrainCheck, gelişmiş bir genel hasta deneyimi için algoritmasını kişiselleştirerek araştırma ve geliştirmeye yönelik yeni risk sermayesi enjeksiyonunu da kullanacak. Şirket, bu hamlesiyle ABD'deki 50 milyon yaşlı ile 12 bin nörolog arasındaki erişilebilirlik açığını kapatmayı hedefliyor.

BrainCheck, bilişsel sağlık hizmetlerini ve beyin sağlığı testlerini daha hızlı ve daha verimli araştırmaya imkan veren dijital çözümler sunuyor. Bu da kuruluşların hastaları zaman içinde izlemelerine olanak sağlıyor, test ön yargısını azaltıyor ve sonuçları iyileştiriyor. BrainCheck, veri kümelerini karşılaştırmak, doğruluğu artırmak, güvenle tanı koymak, kişiselleştirilmiş tedavi planları oluşturmak ve güçlendirmek için yapay zeka işlevselliğini kullanıyor.

BrainCheck, bir hastanın mevcut bilişsel işlev seviyesini yorumlamak ve kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturmak için iPhone, iPad veya masaüstü bilgisayardan yapılan basit testleri kullanıyor. Yapması zor olan eski bilişsel testlerden farklı olarak BrainCheck, doktorların hastalar için hızlı ve güvenilir bir şekilde kişiselleştirilmiş bir tedavi planı test etmelerini, teşhis etmelerini ve oluşturmasını sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.