Çocuklar için yerli robotik ve kodlama girişimi Twin, 2 milyon TL yatırım aldı

Girişimin böylelikle, aralarında Ahmet Bozer, Erdem Yılmaztürk, Orhan Ayanlar, Banu Kısakürek, Onur Canlıtepe'nin de yer aldığı 9 yatırımcıdan ilk melek yatırımını aldığını söyleyebiliriz.
Çocuklar için yerli robotik ve kodlama girişimi Twin, 2 milyon TL yatırım aldı

YGA mezunları tarafından kurulmuş bir eğitim teknolojileri girişimi olan Twin, 2 milyon TL yatırım aldı. Girişimin böylelikle, aralarında Ahmet Bozer, Erdem Yılmaztürk, Orhan Ayanlar, Banu Kısakürek, Onur Canlıtepe'nin de yer aldığı 9 yatırımcıdan ilk melek yatırımını aldığını söyleyebiliriz.

İlk melek yatırımını globalde büyümek için kullanacağını açıklayan girişim, 2019 yılının başındaki hedefini de böylelikle gerçekleştirme şansı yakalamış olacak. 

Daha önce Garanti Bankası'nın sosyal girişimcilik programı Momentum'a katılacak girişimler arasında dikkatimizi çeken Twin, çocukların hayal gücünü geliştiren, eğlenceli ve öğretici bir robotik ve kodlama seti olarak faaliyet gösteriyor. Girişim, her çocuğun bilime ulaşabilmesini sağlamak ve eğitimde fırsat eşitliği vizyonuyla hareket ediyor. 

Twin, klasik elektronik oyuncakların dışına çıkarak yeni geliştirdiği Robotik Sanat Seti (Robotic Art Kit), Mucit Seti (Curiosity Kit) gibi konsept setlere ek olarak Havacılık, Otonom Araba, Yapay Zeka Seti gibi setlerle, çocuklara yeni nesil meslekleri en eğlenceli şekilde öğretmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda daha çok çocuğa ulaşabilmek adına, bilimsel içeriklerini sunacağı bir dijital uygulama çıkarmaya hazırlanıyor.

Twin, çocukların içindeki merak duygusunu canlandırıyor, hayal güçlerini geliştiriyor, fikirlerini gerçeğe dönüştürmelerine imkan veriyor. Çocuklar için özel tasarlanan ve mıknatısla kolayca birleşen elektronik modüllerden oluşan Twin Robotik ve Kodlama Setleri sayesinde çocuklar robot, otonom araba gibi son teknolojileri kendileri kolayca üretebiliyor, eğlenceli deneylerle arkasındaki bilimi öğreniyor. Twin, ikiz anlamına geliyor ve isminden de anlaşılacağı üzere perakende de her satın alınan bilim seti ile en ihtiyaç sahibi köy okullarına Twin Bilim Seti gönderilmesine destek oluyor.

Son olarak halk oylamasında 100 startup içerisinde 1. sırada yer alan Twin'in 30-31 Ekim’de, Noah Londra’da ana sahnede olacağını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.