Artırılmış gerçeklik için ekranlar üreten DigiLens, 50 milyon dolar yatırım aldı

Artırılmış gerçeklik teknolojileri ile kullanılabilecek ekranlar üreten bir girişim olan DigiLens, C serisi yatırım turunu 50 milyon dolar ile kapattı. 
Artırılmış gerçeklik için ekranlar üreten DigiLens, 50 milyon dolar yatırım aldı

Kaliforniya merkezli bir ekran üreticisi olan DigiLens, C serisi yatırım turunu kapattığını duyurdu. Artırılmış gerçeklik teknolojileri ile kullanılabilecek ekranlar üreten bir girişim olan DigiLens, C serisi yatırım turunu 50 milyon dolar ile kapattı. 

 Universal Display Corporation'ın UDC Ventures'ı liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Samsung Ventures, Pokémon Go oyununun geliştiricisi Niantic, Continental AG, Sony Innovation Fund ve Mitsubishi'nin Diamond Edge Ventures'ı da katıldı.

50 milyon dolarlık yatırımın DigiLens tarafından alınan ilk yatırım olmadığını da belirtelim. En son 2017 yılının Ocak ayında Foxconn, Sony ve Panasonic firmalarından 22 milyon dolar yatırım alan DigiLens, 50 milyon dolarlık yatırım ile birlikte aldığı toplam yatırımı da 85 milyon dolara çıkarmış oldu.

Alınan yatırımları uygun fiyatlı artırılmış gerçeklik ekranları üretmek için harcayacak olan DigiLens, kurumsal firmalar, otomotiv üreticileri ve askeri kullanım için ürünler üretecek. Artırılmış gerçeklik konusunda çalışan diğer firmaların aksine otomotiv üreticilerini önemli bir pazar olarak gören DigiLens, Magic Leap ve Microsoft gibi önemli firmaların da rakibi konumunda.

DigiLens'in herhangi bir artırılmış gerçeklik gözlüğü üretmek veya satmak gibi bir amacı olmadığını da belirtelim. Şirketin ana amacı ürettikleri teknolojiyi çeşitli sektörlerdeki üreticilere lisanslamak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.