Walmart bulut tabanlı oyun servisi üzerinde çalışıyor

Usgamer.net'in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Walmart, kendi bulut tabanlı oyun servisi üzerinde çalışıyor.
Walmart bulut tabanlı oyun servisi üzerinde çalışıyor

Oyun dünyasının geleceği olarak görülen bulut tabanlı oyun servisleri 2019 yılına oldukça hızlı başladı. Geçtiğimiz günlerde Google'ın kendi bulut tabanlı oyun servisi olan Stadia'yı tanıttığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise ABD'nin önemli perakende satış mağaza zincirlerinden olan Walmart, ilginç bir haber ile karşımıza çıktı.

Usgamer.net'in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre Walmart, kendi bulut tabanlı oyun servisi üzerinde çalışıyor. Paylaşılan bilgilere göre Walmart tarafından geliştirilecek olan bulut tabanlı oyun servisinin Google Stadia ve Microsoft Project xCloud'a rakip olması bekleniyor.

https://youtu.be/HikAuH40fHc

Walmart tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim. Paylaşılan bilgilere göre Walmart, söz konusu bulut tabanlı oyun servisi için uzun süredir oyun geliştiricileri ve yayıncıları ile de temas halinde. Walmart'ın film ve TV içerikleri sunan Vudu adından bir streaming platformu olduğunu da hatırlatalım.

2010 yılında kullanıma sunulan Vudu, ilk orijinal içeriğini ise geçtiğimiz yıl MGM iş birliği ile üretti. Geçtiğimiz dönemlerde Walmart'ın Vudu aracılığı ile Netflix benzeri bir abonelik sistemi sunacağını işaret eden haberlerin çıktığını fakat bu konuda herhangi bir gelişme yaşanmadığını da ekleyelim.

Oyun dünyasına adım atmak Walmart için oldukça ilginç bir hamle gibi görünse de, bulut tabanlı oyun platformlarının şimdiden ne kadar popüler olduğu düşünüldüğünde pek de mantıksız değil. Walmart'ın oyun servisi ile ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.